Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Rengeteget gyakoroltam program...

Rengeteget gyakoroltam programozni az informatika érettségire, de még mindig sok helyen hibázok. Hogyan tudnék tovább fejlődni?

Figyelt kérdés

Nagyon össze vissza van a tudásom, van olyan feladat amit gondolkodás nélkül megoldok, és van ami annyira leblokkol, hogy bele se tudok kezdeni.


Van valami érdekes, interaktívabb módja a gyakorlásnak? Eddig nagyon lelkesen gyakoroltam, mindig boldogan ültem le a program elé, de már így 15 feladatlap megoldása után nem érzek semmi motivációt. Ami azért gáz, mert tényleg érdekel ez a dolog, csak az érettségi előtti "grind" már kikészít, még akkor is ha ennél csak nehezebb dolgok lesznek a jövőben.


Voltam tanárnál is, magamat is tanítottam, de olyan mintha több tudást nem fogadna be az agyam. Az 5. feladatlap megoldása kb ugyanannyi erőfeszítésbe telt mint a 10. megoldása.



2021. márc. 21. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A feladatlapok mesterkéltek. Próbálj inkább kreatív lenni, elképzelni egy érdekes programot, amit szívesen megcsinálnál, aztán meg csináld. A hiányzó tudásnak menet közben nézel utána, ezzel is tanulsz.


Én anno tetris játékot írtam nulla tudással MS-DOS platformra, csak mert érdekelt, meg kíváncsi voltam, meg tudom-e csinálni. Pár évvel később egy-az egyben beadtam vizsga feladatnak, és el is fogadták. Volt, hogy unalmamban DOS C-ről átportoltam Borland Delphire, csak mert miért ne...


Volt, hogy zavart, hogy nem kapok értesítést email érkezéséről, még az okostelefonok korszaka előtt, így nekiálltam szinte nulla tudással email ellenőrző programot írni. Mindent kigugiztam meg kiolvastam a dokumentációból.


Meg ha már lúd, legyen kövér, gondoltam, legyen multiplatform, fusson Linuxon is, bár gőzöm se volt az egészről. Csináltam Qt-ben, mindent kiguglizva, menet közben tanulva. Fingom nem volt se a Qt-ről, se a C++-ról.


10 évvel később, a program most is ott fut a sarokban, és értesít, ha levelem jött. Gyorsabban, mint a telefon. Hasznosan és kreatívan tanulni a legjobb. Csináld, ami érdekel. A lényeg, hogy rutint szerezz, és ne ott akadj el, hogy melyik gombbal tudsz pontosvesszőt írni.


Egyébként a mai napig nem vagyok programozó, semmi ilyen végzettségem nincs. Mindez abszolút hobbi tevékenység volt. A szakot, amiben a játékot leadtam feladatként, még abban az évben félbehagytam.

2021. márc. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Csak annyi a gond, hogy az érettségi előtt 2 hónappal már ezt nem igazán tudom megtenni. Egyébként én is így akarok hozzáálni, nemrég szereztem be például egy ardunio lapot. Arra már nagyon szeretnék programozni, és a jövő héten el is kezdem.


De ha ezt a command line-os, adakezelős történetet nem tudom elsajátítani májusig, akkor buktam a továbbtanulást mert mert az érettségire az kell. Még ha nem is ez érdekel elsősorban. Csak ugye nem tudom, hogyan tovább, mert már majdnem 9 hónapja csinálom, de a tudásom már egy jó ideje nem nőtt.

2021. márc. 21. 16:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudtommal használhatsz adatbázis kezelőt, nem csak command line-t, de amúgy az sql-ből is csak nagyon alap queriket kérnek, őszintén szólva pár nap alatt tanulható. Foglald valami normális projektbe, pl csinálj egy webscrapert és használj hozzá adatbázist.
2021. márc. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!