Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Android fejlesztés java vagy...

Android fejlesztés java vagy kotlin?

Figyelt kérdés
Melyiknek mik az előnyei/hátrányai? Melyikben érdemes elkezden inkább androidot fejleszteni?

2021. márc. 22. 16:18
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
90%
Ezt kerdezem, hogy milyen feladatra megfelelobbek a Java nyelv eszkozei, mint a Kotline, ha Android fejlesztesrol van szo.
2021. márc. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
0%

Én Kotlinban egy sort sem írtam soha. Javazni meg utoljára kb. hét vagy nyolc éve kényszerültem. Ebből következik, hogy a nyelvi különbségeket nem ismerem. Ettől függetlenül, amit írtam, az általános érvényű. Ha mondjuk valaki előtt egy olyan feladat áll, hogy nagy mennyiségű szövegkorpuszon végezzen statisztikai elemzéseket, akkor nyilván nem fog assemblyben nekiállni, de még c-ben, Java-ban sem volna ez ésszerű. Ennél nyilvánvalóbb dolog, úgy vélem nem sok van a programfejlesztés területén.

Az is kérdéseket vet fel, legalábbis bennem, miért gondolja a kérdező, hogy androidra, ami egy linux és egy grafikus keretrendszer, kellene fejlesztőeszközt választania és nem magára a problémára.

Ahogy az is, hogy az ezerkétszázhetvennyolc darab Java vs Kotlin tárgyú, zömében komoly szakmai alapossággal megírt elemző cikkel ellentétben miért éppen itt keres választ a kérdésére.

2021. márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
25%
És mi van a C# és Xamarin keretrendszerrel? Azt mindenki elfelejtette? Szomorú vagyok. Amúgy az a jobb amelyikhez jobban értesz.
2021. márc. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
90%

A 12-esnek gőze sincs erről. A Kotlin a Java-val teljesen kompatibilis. Előnye az, hogy tömörebb kódot lehet vele írni, ezért váltotta ki a Java-t az Android programozásban.


Nincs olyan, hogy a Javat erre, a Kotlint arra használod Android programozásnál. Az egyiket használod és kész. A Kotlint inkább, mert nem véletlenül váltotta ki a Javat.


Ez nem ez, vagy az kérdés, hanem szimplán van egy jobb ugyanarra és nem külön célra.


A Kotlin előnye mindenképpen az, hogy tömör kódot lehet vele írni, de nekem nagyon tetszik a szálkezelése, az extension függvényei, a támogatott delegálás. Van amivel nehéz kibékülni, mint pl. nekem hiányzik azért az, hogy template osztályban nem tudsz template típust létrehozni eleve támogatottan mint pl. C#-ban a new kulcsszóval, de nagyon sok függvénnyel megkönnyíti az ember életét, amit az alap típusokra, collectionökre kínál.

2021. márc. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
87%

15

Az egyetemi szakdogámat is Kotlinban írtam Androidra és ebben dolgozok.

2021. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
4%

Azt írsz koltinban, amit csak akarsz, de hog hülye vagy a kérdéshez, azt fényesen bizonyítottad.


Nincs olyan, hogy a kotlin teljesen kompatibilis a java-val.

Honnan vetted ezt a marhaságot?


A java is egy nyelv és a kotlin is egy nyelv.

Ez egy dolog, hogy mindkettőben előállított produktum képes futni ugyanazon a JVM-en vagy dalvikon, ART-on, netán más virtuális gépen.

Bármilyen nyelvre lehet írni olyan fordítót, ami képes ugyanerre, mint ahogy léteznek is ilyen fordítók.


Most olyan baromságot állítottál, mintha azt mondtad volna, hogy a basic ugyanaz mint az x86 assembly, mert mindkettő futtatható x86-os processzoron.

Ha ilyen szintű "hozzáértés" jellemez, akkor elég hamar éhen fogsz halni ezen a pályán.

2021. márc. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
90%
2021. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
6%

18: Szigorú vagy. :)


Azt azért írd már le légy szives, hogy számodra mit is jelent az a kompatibilitás.

Mert az általad berakott hivatkozás semmi ilyesmit nem állít.

Azt írja, hogy a kotlin képes a java dk-val együttműködni, ami mondjuk elmondható még legalább 50 nyelvről, köztük a cobol-ról is, de azt a marhaságot mégsem hallottam eddig senkitől, hogy a cobol java kompatibilis lenne.

Már ha létezne olyan a programnyelvek között, hogy kompatibilitás. De hát, ilyen nem létezik.

Éppen azért van másik, harmadik, sokadik nyelv, hogy az NE legyen olyan, mint a korábbi volt, mert annak értelme nem sok lenne. A kotlin se egy új JAVA, nem is egy jobb JAVA, hanem kotlin. A java egy 30 éve tervezett nyelv, csak az elvárások időközben változnak és ha igény támad egy modernebb, a kivánalmaknak jobban megfelelni képes nyelvre, akkor átállnak arra az emberek. Persze van egyéb premissza is, mert azért a Java még mindig az élen kotor, hiszen nagyon sok cég szaharik az androidra, a java meg totál megfelel a kivánalmainak, így például a bank-szektor aligha fog ráharapni a kotlinra.


Szóval, ezt a programnyelvek közötti kompatibilitást ne erőltessük és végképp ne tévesszük össze az interoperabilitással.

Utóbbi mondjuk az, hogy pl. object pascalból hívogathatsz c-ben lefejlesztett függvényeket, amelyek c fordítóval készített object file-ban pihengetnek.

Na, ilyen Java-val való interoperabilitást tud a ceylon, a python, a php, a cobol, a VB és még vagy hetven más nyelv is.

De ez nem kompatibilitás. Arra ugyanis nyelvek között nincsen semmi szükség.

2021. márc. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
93%

ma 13:25

De, kompatibilis. Nem kell natív kódba fordítanod. Lehet egy osztályod javaban, a másik kotlinban, és tudod hívni az egyiket a másikból. Nem tudom mit erőlködsz, de a Kotlint direkt így csinálták meg. Cobolhoz pl. kell a java native interface hogy működjön.

2021. márc. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
0%

" Lehet egy osztályod javaban, a másik kotlinban, és tudod hívni az egyiket a másikból. "


Ember, vedd már észre, hogy ez nem kompatibilitás, hanem interoperabilitás és nem a kotlin sajátja, hanem egy ezer éve létező dolog.

2021. márc. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!