Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van jövője a mobilalkalmazások...

Van jövője a mobilalkalmazásoknak?

Figyelt kérdés
Érdemes ehhez kapcsolódó programnyelveket tanulni? Legfőkképp most Swift és iOS érdekelne.
2021. márc. 25. 01:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Sajnos van, mindenki azt erőlteti, mert sokkal több érzékeny adathoz lehet hozzáférni appal, mint a böngészőn keresztül. De pont ezért ellenállok, a Facebookot is a webes felületen használom, ha kell asztali módba rakva, de engem ne kövessen akkor is ha nem használom. Bőven elég ha akkor teszi amikor használom is.
2021. márc. 25. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

van jövője, vannak jópáran, akiknek az az elsődleges eszközük vagy csak az van

"mert nekem elég ez is" és ráadásul könnyen hurcobálhatja mindenhova

2021. márc. 25. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
#1 én nem is értem hogy egyáltalán minek használod.
2021. márc. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha végignézed a technika fejlődését az elmúlt 10-20 évben, azt látod, hogy arányaiban egyre több a mobil eszköz. Nyilván ez a trend nem fog a végtelenségig fokozódni, és az utóbbi pár évben már lassulni is látszik, de még nem állt meg. (Sokaknak nincs is számítógépük, olyan tevékenységeket is mobil eszközzel végeznek, ami klasszikus PC-s feladat lenne.) Az pedig nem valószínű, hogy ez a folyamat visszafordulna, és tömegesen modnanának le az emberek a mobilkészülékeikről.

Ebből vond le a következtetést, hogy vajon van-e jövője ennek a területnek. ;)


Megjegyzés: még ha egy adott célterület megszűnne, vagy veszítene is a jelentőségéből, a megszerzett tudás nagy részét elég könnyen át lehet ültetni más területre. Nem érdemes azon filózni, hogy 20-30-40 év múlva mi lesz. Rugalmasnak kell lenni, és azt a hibát nem szabad elkövetni, hogy egy adott részterület szakbarbárává válj.

2021. márc. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

#4-nek: Sajnos igazad van. Sajnos az emberek képesek több pénz kiadni egy vacak telefonért (amit max 2 évig tud is használni, mert nem örökre tervezik őket), miközben annyi pénzért már vehetne egy használható számítógépet, minden felszereléssel, vagy asztalit vagy laptopot.


Szerintem (ismétlem) szerintem soha a büdös életbe nem lesz annyira univerzális a mobiltelefon, mint egy számítógép. Fejleszteni mobiltelefonon szinte lehetetlen is, bármilyen alkalmazást számítógépen készítenek el.


A telefon csupán arra jó, hogy tovább mossák az emberi agyakat. Én azon maximum pár hírt olvasok el a WC-n ülve, vagy ha idegen helyre megyek autóval, akkor egy navigációs programot futtatok rajta. De eszembe se jutna azon valami programot fejleszteni vagy akár dolgozni. Esetleg pár e-mail-t elküld vele az ember, de hogy azon én Facebook-ozak vagy Viberezek naphosszat, az ki van zárva! :-)


Persze nem vagyunk egyformák!


Valaki pl arra használja, hogy megmutassa másoknak, hogy ő ezt is megteheti, márminthogy 500 000 Ft-ért vesz egy telefont. Ezeket az embereket annyira le kellene sz.a*rni...

2021. márc. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Olvasásra még egész használhatók a telefonok. Könyvekhez, tutorialokhoz meg ilyesmihez jó.


A gond az, hogy az emberek többsége csak agyhalott tartalomfogyasztó, és gépen sem csinálna mást (mert már lesüllyedt arra a szintre).


Vagyis nekik "tökéletes".

2021. márc. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából a kérdésem azért született mert így egyetemen a 2. félévbemben szeretnék elindulni egy olyan irány felé ami valóban érdekel és nem tudtam, hogy ez helyes döntés lenne-e. :)

2021. márc. 25. 15:14
 8/11 anonim ***** válasza:

Kismillió meg egy szolgáltatás jelent meg a mobilplatformokra, az emberek veszik az eszközöket, mert univerzálisak. Lehet velük fotozni, pénzügyeket intézni, játszani, tanulni (kinek mi, én mondjuk nem telefonról tanulok), kapcsolatot tartani, fizetni a boltban. Szóval nagyon sok oldalú egy telefon. És mivel nagyon nagy a felhasználási területe, igy ezekre kell fejlesztés.


De nem csak a hétköznapi embernek vannak szoftveres igényei telefonra. Én a beosztàsomat a CrewApp nevü appra kapom (vonaton dolgozom) a menetrendet pedig a DB navigatoron figyelem, a bérletemet pedig nem papiralapon vagy kártya formájában kaptam meg, hanem elektronikusan.

Ausztriában a kalauzok már nem pecsételik a jegyeket, hanem telefonnal beolvassák a jegyen levö QR kodot, jegyet nem pda-ról állitanak ki, hanem telefonról. Kórházban a doki iPaddal szaladgál (Szintén Ausztria), a Nike storeban (Bécs, Auhofcenter) telefont használnak kasszaként, a rendör igazoltatàskor telefonról ellenörzi az adataidat, stb.



Szóval nem csak a TikTokos fság meg instagramos majomkodás létezik.


Én örülök neki, hogy van jövöje, hiszen én is a Swift vonatra szálltam fel. Szóval a next stop már egy iOS developer, entry level lesz. Ötletem van böven, mimindent lehetne még "felgyorsitani", digitalizálni.

2021. ápr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A palm eszközöké a jövő. A mobil, a tablet, a laptop a holnap meghatározó számítógépei. Ma már egy mobiltelefon is kiegészíthető nagy kijelzővel, BT keyboarddal, tehát teljes értékű desktop masinává bővíthető, de azzal a plusz feature-rel, hogy benne van a GPS, a helyfüggetlen mobil net, fényképezőgép, HD video recorder, na meg, a sok személyes adat és a kis tömeg. Ehhez jön a státusszimbólum érték. Ezek az előnyök így együtt, überelhetetlenek.
2021. ápr. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#5: Pszichológus mikor látott utoljára?
2021. ápr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!