Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom kiszámolni 2 GPS...

Hogyan tudom kiszámolni 2 GPS koordináta közt a távolságot?

Figyelt kérdés
2021. márc. 26. 21:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
#9 azt mondjuk nem értem hogy miért kellene tört számból gyököt vonni.
2021. márc. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
53%
#11 mondjuk mert a pitagorasz tétel a harmadik oldal területét adja meg, amiből gyököt vonva kapod meg az oldal hosszát? És elég valószínűtlen, hogy egy tökéletes rácsra kerüljön az A és B pontod - de még ha arra is kerülne, hajrá, vonj gyököt a 14983 ból(vagy akár a 15000 ből). Nagy számokkal négyzetre emelni sem egyszerű, nem hogy gyököt vonni, kis számokat meg nem fogsz kapni mert ez is alig 120 méter.
2021. márc. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Valójában mindig egy tökéletes rácsra kerül az A és a B pontod, mivel nem végtelentört értéket kapsz a GPS koordinátákból.
2021. márc. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ohh, látom már milyen irányba halad ez a társalgás - jó éjt. :)
2021. márc. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Neked is! Nekem még hajat kell szárítanom. :)
2021. márc. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Azért használják az EOV-t a földhivatalokban is (teleknyilvántartás) mert faék egyszerű vele távolságot, területet és irányt számolni, 'kockás' papírra rajzolva akár szemmel leolvasható a (közelítőleges) terület, távolság, irány. Nem kellenek hozzá bonyolult számítások, mondhatni az általános iskolában tanultak elegendőek.
2021. márc. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Aki ezen EOV koordinátákból nem tudja fejben (legalább közelítő pontossággal) meghatározni a Lánchíd és a Baross tér távolságát az menjen a pintlibe.. ;)

[link]

2021. márc. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Összehasonlításul ugyanez "hagyományos" alakban:

[link]


Melyiket könnyebb fejben számolni..? ;-P

2021. márc. 30. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!