Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szöveges fájlok adatait...

Szöveges fájlok adatait feldolgozó program milyen nyelvben a legegyszerűbb?

Figyelt kérdés

Szöveges fájlok adatait feldolgozó programot milyen nyelvben a legegyszerűbb megírni? (ahol van sok beépített utasítás, nem kell nagyon sok sort írni stb)?

Példakódok külön jól jönnének, melyek a gyors tanulást lehetővé teszik.



2021. márc. 28. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
igen
2021. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1: "igen" programozási nyelvet nem ismerek.
2021. márc. 28. 19:00
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem neked egy Acess és egy World CTRL+F-je kell.
2021. márc. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen programozási nyelvet ismersz?
2021. márc. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Részvétem azon válaszolónak, akinek az "Access" és "Word" szavak helyes leírása is problémát jelentettek. Szerintem ő inkább ne ajánlgasson semmit.

Pascal nyelvet ismerem. Ami zavar, hogy többszáz sorban tudok valamit megoldani, ami (elvileg) pl. Python-ban sokkal egyszerűbben megoldható lenne, mert beépítetten tartalmaz sokmindent adott műveletek egy-két lépésben történő kivitelezésére.

2021. márc. 28. 19:14
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Perl, Python stb.

Pascalból talán a Delphi vagy Lazarus irány segíthet (sztringekre akad pár dolog strutils-ban pl. [link]

Viszont ha már objektumorientált programozást úgyis hozzátanulod, akkor a Python, Perl.. irány szerintem jobb választás.

2021. márc. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 zozo256 ***** válasza:
Python egyértelműen, 2-3 sor kb. Kezdésnek itt van ez pl: [link]
2021. márc. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
C# File.ReadAllLines() és kb végeztél. Ha mégse akkor System.Text könyvtárban ott a regex. Nem is tudom van-e más nyelv ahol azt eléred ilyen könnyen.
2021. márc. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Erre alkották meg eredetileg a Perlt. ;)

Természetesen más nyelvek is alkalmasak erre, a Free Pascalnak is vannak már nagyon fejlett szövegkezelő függvényei és eljárásai, na meg szinte az összes szkriptnyelv tele van szórva beépített függvények és objektumok tucatjaival, szóval igazából egyéni preferencia kérdése is a dolog. Nekem ha szövegfájlokat kell babrálnom (pl. szerver naplófájljait elemezni), akkor mindenképp a Perlt részesítem előnyben. Kifejezetten barátságos, és teljesítményorientált.

2021. márc. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális, az AWK-nak is utánanézhetsz.
2021. ápr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!