Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az ilyen problémákat hogyan...

Az ilyen problémákat hogyan oldják meg? (Adatbáziskezelés)

Figyelt kérdés

Régóta programozok PHP-ban (hobbiból), illetve nemrég elkezdtem az adatbáziskezelést is (MySql). Így összeraktam kisebb projekteket.

A kérdés az lenne:

Ha egy olyan probléma áll fenn, hogy adatbázisban szeretnék eltárolni olyan adatot, amiből feltehetőleg később több lesz (pl. ez az oldal: kérdések, válaszok, tehát előre nyilván nem tudják meghatározni, hogy mennyi válasz lesz egy kérdésen), akkor ilyenkor ezt hogy oldják meg az adatbázisban?

Én úgy képzelem el, hogy minden alkalommal, mikor jön egy új kérés, beszúrnak egy új oszlopot, és az kapja az adatokat. Vagy van egyszerűbb megoldás is?



2021. márc. 31. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nem oszlopot szúrunk be hanem új sort.


kerdesek tábla

kerdes_id, kerdes_cim, kerdes_tartalma


valaszok tábla


valasz_id, kerdes_id, valasz_tartalma

2021. márc. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

UI: A válaszok táblában található kerdes_id mezővel kapcsolod össze a két táblát.


PHP oldalon lekéred a kérdést majd egy while ciklussal lekéred a hozzá tartozó válaszokat:

SELECT * FROM valaszok WHERE kerdes_id='3244';

2021. márc. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az adatbáziskezeléshez nem árt tisztában lenni az elméletnek legalább az alapjaival. Például mik azok a normálformák? Szánj rá néhány órát az olvasgatásra, utána sokkal érthetőbb lesz, miért így kell csinálni, ahogy az első válaszoló leírta. Pl. itt: [link]
2021. márc. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!