Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hány tonna papírt, erőforrást,...

Hány tonna papírt, erőforrást, időt lehetne vagy lehetett volna eddig megspórolni, ha a szövegszerkesztőkben a "margó" nem lenne ennyire behúzva alapból? Mi szükség erre?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 10. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
És még mennyit lehetett volna megspórolni, ha ki se nyomtattak volna ennyi papírt. Mi szükség erre?
2021. ápr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
És mennyivel kevesebb papírt használnánk ha Gutenberg nem találta volna fel a nyomtatást és kizárólag libatollal kézzel másolgatnánk az írásokat..! ;)
2021. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sőt, milyen izmos lenne mindenki, ha kőtáblába kellene mindent vésni, kézzel!
2021. ápr. 10. 15:55
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
A Margót szerintem se behúzni, hanem meghúzni kell.
2021. ápr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A laptükör normál beállítások (1 hüvelykes margók) mellett, ha jól számoltam, kb. 16 x 25 = 400 cm2. Fél hüvelykes margók esetén kb. 18,5 x 27,5 = kb. 509 cm2. Tehát legalább 4 oldalas teleírt dokumentumoknál, pl. szerződéseknél lenne jelentősége, így lehetne kb. 25% papírt spórolni. Nem tudhatjuk, hogy szokták-e állítgatni a margót ilyen célból, engem régen sokkal jobban zavart, amikor ilyen területen dolgoztam, hogy mindent, még egy pár soros e-mailt is kinyomtatnak.
2021. ápr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5-nek: Húúú nagyon ismerős szituáció, márminthogy akár egy soros e-mail-t is kinyomtatnak. Igen, iktatásra, ami megy bele nagy papír-dossziékba és végül kiköt legalább 5 évre egy irattárban, amit azután elégetnek az udvaron... :-)


Talán azért mert a papíralapú dokumentumok felé még mindig nagyobb a bizalom, hitelesebbnek tűnik. ...és ha jön egy számítógépes vírus, az irattárban még mindig megtalálhatóak lesznek a dokumentumok.

2021. ápr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 Megfelelő tárolás mellett (nem csak egy helyen, vagy mondjuk 10 évente új adathordozóra írva) hamarabb ég le, vagy ázik el az irattár.

A másik kedvencem amikor kinyomtatott anyagot szkennelnek vissza (mondjuk pecsét és aláírás után, mintha lenne jelentősége), és úgy teszik fel a netre.

2021. ápr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Most nem tudom válaszoljak-e, mert az is erőforrást fogyaszt, a kérdésről már nem is beszélve..


Viszont érdekes, amit #6,#7 taglal.

Mert pl: a papír jobbnak tűnik, de igazából öregszik és nagyobb helyet igényel a tárolása, viszont passzívabb talán, mint az adatoké.


Adatoknál meg az a gond,ha most elkezdenéd előszedni a NYENYI-t meg a floppykat, amik már akkor annyira kritikán aluli minőségűek voltak eleve, hogy szerintem már remény se lenne, hogy onnan valami betölthető legyen.

Persze nyilván nem azon kéne csak tárolni az adatokat és a digitálisnál se árt átírni az adatokat időnként új hordozóra ami fontos és több helyen tárolni.

Viszont még így is gond lehet az eredeti program telepíthetősége. Ezért jó lehet egy virtuális gépbe telepített verzió és ezen gép tárolása..

2021. ápr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na tényleg marad a végén a kőtábla, a sírkövesek nem hülyék!
2021. ápr. 14. 11:54
 10/11 anonim ***** válasza:
Kivéve, hogy vagy géppel vésik, vagy sok szalonna kell nekik:)
2021. ápr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!