Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnék VB. NET projekte...

Hogyan tudnék VB. NET projektet írni Windows Form Designer nélkül?

Figyelt kérdés

Pontosan hogyan kéne elkezdenem egy ilyen programot, és hogy tudom lefordítani?

Nem szeretem, ha ilyen-olyan automatikusan generált összevissza kódok vannak a programomban, meg én gyökerestül szeretnék mást, mint amit a Designer generál. Pl. saját Form osztályt szeretnék írni (ami persze örökli az eredetit), stb.


2010. aug. 22. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Console application-ként kezdd írni a projektet, és állítsd be, hogy Windows Application-ként fordítsa a programot (így nem fog megjelenni a konzol-ablak a program indításakor).
2010. aug. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A VB lényege, hogy rapid módon fejlesszél. Nem arra való, hogy kézzel írkáld a controlokat, meg ilyenek. Ha dolgozol vele itt-ott néha bele kell majd nyúlnod a design kódba néha, de addigra már úgyis annyira érteni fogsz hozzá, hogy nem lesz szükség kézzel tanulásra.


A design rész egyébként annyit csinál csak, hogy hozzáadogatja a kontrolokat és bepozícionálja, valamit az eseménykezelőkhöz hozzáadja a megfelelő eseményeket. Ezt grafikus felületen érdemes szerkeszteni, nagyon ritka eset az, amikor kézzel kell ilyet írni és az már advancedebb szint.

2010. aug. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!