Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez objektiv-c? Milyen compiler...

Domcsid kérdése:

Ez objektiv-c? Milyen compilert használjak ( windows 7 )

Figyelt kérdés

#include <iostream>


int main()

{

std::cout << "Hello World!\n";

return 0;

}


2011. okt. 7. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Valami c++-nak tűnik igen. Gondolom objektum orientáltságra gondoltál, a c++ pedig olyan nyelv.

Van az ősi devc abban minden benne van, vagy van visual studio vagy van eclipse és a quick start helpjében leírtak telepítése (mingw).

2011. okt. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

20:35 Ez nem igaz teljesen. Van olyan programozási nyelv hogy objektiv-c, a Mac OS X platform fő programozási nyelve.

[link]

Ez a kód c++-os kód.


[link]


[link]

2011. okt. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hopsz neked c++ compiler kell ha ezt akarod fordítani, mert nem ez nem objektiv-c kód, mondjuk Dev-C++.
2011. okt. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat .. nagyon hálás vagyok értük .. hosszas töprengés , állítgatás ,és töltögetés után rájöttem hogy a code::blocks -szal tudom fordítani .. hálás köszönet minden kommentért domcsid
2011. okt. 8. 15:29
 5/11 anonim ***** válasza:

Szívesen a Code::Blocks-ot még nem használtam sose.

[link]

A wiki-n majdnem pontosan ugyan ez a forráskód van példának. :D

2011. okt. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ez lehet C, C++ meg Objective-C is. Ennyiből nem derül ki.
2011. okt. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ez lehet C, C++ meg Objective-C is. Ennyiből nem derül ki."

Ez nem igaz.

2011. okt. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
akkor ez milyen fajta c++? mert amit mindenhol látok , találok annál a sortörés nem /n el van jelölve illletve endl van a sor végén és a std::cout sem ugy van ahogy itt ????
2011. okt. 11. 16:59
 9/11 anonim ***** válasza:

"akkor ez milyen fajta c++?"

Szabvány kompatibilis c++. Minden c++ fordítónak le kell tudnia fordítania. Eszembe sem jutott hogy valaki azt hinné hogy ez más fajta c++.


"mert amit mindenhol látok , találok annál a sortörés nem /n el van jelölve illletve endl van a sor végén és a std::cout sem ugy van ahogy itt ????"

/n-el és endl-el is helyes a sortörés, ízlés dolga, nem figyeltem hogy melyiket használják gyakrabban.

Itt std::cout << "Hello World!" << std::endl-al lehetne írni, de ez hosszabb,mert nincs using-olva az std így ki kell írni a teljes útvonallal együtt.


Így is lehetne, itt using-olom az std-t így nem kötelező teljes útvonallal használni:

#include <iostream>

using namespace std;

int main()

{

cout << "Hello World!" << endl;

return 0;

}


Hogy mi értelme van a névtereknek soktat tudnék róla beszélni, de röviden annyit hogy hasonló mint a fájlrendszerben lévő könyvtárszerkezetnek, kvázi ez is egyfajta könyvtárszerkezetnek tekinthető.

2011. okt. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm az utobbi választ .. elnézést kérek esetleges tudatlanságomért ..de igazság szerint 15 éves vagyok és most kezdtem el c++ tanulgatni .. és ez miatt volt bennem ez a megválaszolatlan kérdés .. de így már értem köszönöm :D
2011. okt. 12. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!