Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » HTML weboldalt szeretnék...

HTML weboldalt szeretnék készíteni szakvizsga dolgozatra, és szeretném a weboldalt 2 részre osztani, hogyan tudnám?

Figyelt kérdés

Vagyis a számítógép felépítéséről csinálom a dolgozatot és úgy szeretném, hogy a bal oldalt van alapból egy Nav rész, ahol az oldalakot tudom váltani, de nem ez a lényeg. Azt szertném, hogy a fő oldalon a bal felén legyen egy rész, ahol egy leírást csinálok a jobb oldalán pedig legyenek képek, de akárhogy csinálom nem a bal felére teszi a képeket, hanem a szöveg alá, hogyan tudnám ezt megcsinálni?


[link] - itt ahogy ezen az oldalon van...



2021. máj. 2. 18:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem mondani, hogy táblázat használata nélkül ha lehet :)
2021. máj. 2. 18:52
 2/7 anonim ***** válasza:
Többféleképpen is megtudod én a CSS grid-et javaslom.
2021. máj. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Még ilyenről nm hallottam, de megprobálom, köszi a tippet :)
2021. máj. 2. 20:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Esetleg ismerkedj picit a bootstrappel, az sokat tud segíteni.
2021. máj. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Css flex-box
2021. máj. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyébként ez mind fent van w3schools-on, csak kimásolod és személyre szabod magadnak. Csinálsz két div-et, és úgy helyezed el őket ahogyan szeretnéd az oldalon, és azokba teszed az oda való dolgokat, a bal oldaliba a szöveget, a jobb oldali div-be meg a képet. Még azt is meg tudod egyszerűen csinálni, hogy ha kisebb a felhasználó kijelzője, mondjuk mobilon van, akkor bekeretezgeted a dolgokat és egymás alá rakja a szöveget a képpel, nem pedig mellé, hogy így elférjen. Az oldalon mindent megtalálsz.


Ez milyen szakvizsga egyébként ha lehet tudni?

2021. máj. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Szakvizsga pedig úgy tudom állami vagy mi, 12 osztályt most végzem és matematika-informatika profilon voltam a tanár pedig beírt erre s most meg kell csinálnom...
2021. máj. 3. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!