Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Olyan laptopot szeretnék...

Olyan laptopot szeretnék venni, amellyel nem csak hogy meg tudok tanulni programozni a következő 2-3 évben, de kezdő projekteket is tudok vele készíteni, amelyek akár CV-ben is felhasználhatók! Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nincs sem alsó, sem felső keret igazából, de kiváncsi vagyok hogy így mit ajánlotok...


Azért laptop kéne és nem asztali gép, mert szinte 2 helyen lakom, illetve amikor megyek egyetemre oda is szeretném hordani.



2021. máj. 9. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Bármely laptopon lehet programozni, de azt, hogy te meg is tanulsz majd, nincs gép ami garantálja.
2021. máj. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1. Ezt tudom...

És benne van a pakliban, hogy nem fog sikerülni, de akkor az nem a kitartásomon fog múlni.


Nem is azt várom a laptoptól, hogy garantálja a sikereket...


Itt az a kérdés igazából, hogy honnantól kezdődik egy olyan laptop amin már lehet egy portfolióba is fel vállható projektet készíteni.

2021. máj. 9. 13:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen programokat? Ha a legmenőbb VR játékot akarod elkészíteni akkor teljesen más gép kell mintha egy Angular-os webalkalmazást szeretnél készíteni vagy egy JavaFX-es adatbázis kezelő alkalmazás. Persze ha assembly-t szeretnél tanulni az megint más, oda nem kell 'vas'.

iOS-re akarsz? Akkor 'csak' macOS jöhet szóba... vagy a trükközés...


Ha nem olyan dolgokkal akarsz foglalkozni amihez csili-vili 3D grafika tartozik, akkor egy sima 100e Ft irodai laptop is tökéletes. Ha játékokkal akarsz foglalkozni akkor 'gamer' laptopot vennék (kivéve ha csak 2Ds).

Jelenleg a munkámat egy 6 éves Acer ultrabook-on végzem. Semmi nagy grafikai igény nincs, asztali java,c++, esetleg weben php+mysql (ami tesztelésnél localon fut).


Ha szóba jön a iOS/macOS programozás nagyon ajánlom Mac Mini-t vagy MacBook Air-t, ez sajnos drága >300e Ft. De bőven elég és lefed mindent. Ha erre nincs szükséged akkor [preferált márkád] alsó/közép kategóriáiból válogass 100e-200e Ft.

2021. máj. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, minden laptopon lehet programozni csak van olyan amin netezni is szenvedés, nem hogy még programozni. JS pl megy sima notepadbe az egyáltalán nem erőforrásigényes, viszont ha pl java egy intellijben vagy eclipsben annak már kicsit több kell.

Nézz valami olyan laptopot amiben legalább ryzen 3, vagy ha intel akkor i5 van, de még talán az i3 is jó, generáció függő is, de ezekkel annyira nem lehet mellé nyúlni, celeronokat kerüld szerintem messziről, bár biztos azokban is van erősebb, de én még nem találkoztam vele.

2021. máj. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!