Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Diploma nélkül mit kell...

Diploma nélkül mit kell tudnia felmutatnia valakinek, hogy legyen esélye junior webfejlesztő állásokra?

Figyelt kérdés
ápr. 21. 13:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Programnyelveket. :-)
ápr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%
Több éves tapasztalatot lehetőleg minél nevesebb cégnél.
ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#2


Én sajnos még csak pályakezdő vagyok.

ápr. 21. 14:26
 4/18 anonim ***** válasza:
26%
Demózni kell tudnod valami nagyobb dolgot amit egyedül te csináltál, illetve 1-2 év tapasztalat informatikai területen. Egy OKJ képzés szakdolgozata előbbihez általában elég (ha normális képzés és nem csak átrugdosnak).
ápr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 IgaziÚriember ***** válasza:
43%

"Én sajnos még csak pályakezdő vagyok"


Szóval se végzettség, se tapasztalat és 1 junior pozícióra érkezik több száz önéletrajz többek között olyan emberektől akik a tudásukat alá tudják támasztani releváns végzettséggel (IT diploma) valamint 1-2 éves diákmunka / szakmai gyakornoki tapasztalattal. Ugye te is érzed, hogy nem sok esélyed van?


Legegyszerűbb út, ha jelentkezel egy egyetemre és a képzés során szakmai gyakornokodkosz / diákmunkázol.

ápr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Ugye te is érzed, hogy nem sok esélyed van?"


[link]


Igen én is látom, hogy az informatikus már nem annyira hiányszakma mint ahogy régen reklámozták nem hiába jött ki ez és még sok hasonló cikk.


Ezért tavaly az őszi időszakban újra írtam az érettségiket matekból, és informatikából ilyen eredméynekkel:

matek emelt: 55% (tudom nem a legjobb eredmény de legalább jár rá a plusz pont)

informatika: 90%

Továbbá mivel a középsuliban a nyelvvizsga nekem kimaradt ezért járok most munka mellet egy angol nyelv iskolába, hogy letegyem a B2ot.


A jelentkezéseim ide adtam le:

-Óbudai egyetem Üzemmérnök informatikus Bprof

-Bge pszk gazdaságinformatikus

-Pannon egyetem Üzemmérnök informatikus Bprof

-Gábor Dénes egyetem gazdaságinformatikus


Azt, hogy melyik lesz első helyen még nem tudom mert még várok, hogy kiderüljön mennyi pontom lesz. Bár valószínűleg az egyik pesti egyetem lesz első helyen mert főként csak Budapesten láttam gyakornoki pozikat hirdetni a pannonon meg csak a duális képzés add lehetőséget nagy mennyiségű gyakornoki tapasztalatot szerezni

ápr. 21. 16:58
 7/18 anonim ***** válasza:
20%

" hogy letegyem a B2ot."


Hát így nehéz lesz. Aki idegen nyelven akar tanulni, az a legjobban teszi, ha előtte megtanul magyarul.


Amikor ilyet írsz, mint ami a fenti példában is van (B2ot), akkor előtte mondd ki azt amit toldalékolni szeretnél (bé-kettő) és utána írd mögé (kötőjellel, vagy anélkül) a toldalékot (t).


B2-t.

ápr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#7


Ha lehet a helyes írásomon lépjünk tovább mert diszgráfiás vagyok és így még számítógépen is nehéz helyesen írni nekem.

ápr. 21. 17:26
 9/18 anonim ***** válasza:
12%

Akkor ez a terület nem neked való.

Amúgy, a diszgráfiának nem sok köze van egy nyelv szabályrendszeréhez.

ápr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

#6 nem kötekedésnek írom, de miért ezekre adtad be a jelentkezésedet? Miért nincs proginfó vagy mérnökinfó köztük? Gazdinfó akkor éri csak meg, ha data analyst vagy ilyesmi irányba mennél, de igazság szerint akkor se egy nagy kitérő a proginfó, mert hát gazdasági tudást ezerszer egyszerűbb magadtól otthon pótolni…


Na mindegy. Junior pozira webfejlesztőként az a nagy mázlid, hogy tudsz csinálni egy erős portfóliót, pl kezdésnek csinálj egy weboldalt ahol magadat mutatod be, folytatásnak pedig legyen egy webshop, aminek nem kell működnie, de remek példa. Utána pedig érdemes lenne helyi kis vállalkozásoknak (pl fagyizó) ingyen csinálni egyszerűbb weboldalakat (szimpla statatikus valami), később pedig esetleg kicsit bonyolultabbakat is. De azért fontos leírnom, hogy ez nem jelent garantált munkát, csak ahol a HR nem kukáz instant diploma nélkül, ott talán ezzel sikerülhet kitűnni.

ápr. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!