Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP-t vagy Node.JS-t használná...

PHP-t vagy Node.JS-t használnátok inkább a weboldal/webalkalmazás backend-jeként 2021-ben?

Figyelt kérdés
Hol tart most a Node.JS? Érdemes lehet-e már a PHP helyett használni? Ti hogy látjátok ezt 2021-ben? Érdekelnének az érvek és ellenérvek a Node.JS-nél, és a PHP-nál is.

2021. máj. 13. 21:17
A kérdező szavazást indított:
PHP
Node.js
19 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Esetleg pontosítsuk, hogy 2021 melyik hónapjában?
2021. máj. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
A kettő szerintem nem csereszabatos. Webalkalmazásoknál a Node inkább a Java konkurenciája (vagy ASP, RoR, Django, stb...). PHP-ban inkább a klasszikus értelemben vett dinamikus honlapokat csinálnak. Jó, tudom, ellenpéldának a Facebook is ott van, de ott is egyre inkább térnek át JavaScriptre.
2021. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-es: Bármikor.
2021. máj. 13. 21:54
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
Én inkább egyiket sem. Abból nem lehet baj.
2021. máj. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

Nem tök mindegy?


Ne az alapján válassz hogy most épp ki melyiket használja, hanem azt válaszd amelyik közelebb áll hozzád.

Ha valamelyiket jobban ismered és megfelelő a projekthez akkor célszerű azt választani.

Mindkettőt széles körben használják köztük nagy cégek is.



Ez ugyanolyan mint ha azt kérdeznéd hogy a csokoládé vagy a vanília fagylaltot érdemes-e venni.

2021. máj. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
teljesen mindegy. abba írd amiben neked kényelmes
2021. máj. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én Java-ban írom. =)
2021. máj. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!