Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ennél a preloadernél, hogyan...

Ennél a preloadernél, hogyan lehet azt megcsinálni, hogy mikor betöltődik a weboldal akkor eltűnjön halványulva?

Figyelt kérdés
[link]

2021. máj. 15. 00:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Példa:

[link]

a lényeg, hogy az SVG-t beleraktam egy abszolút pozicionálású, a teljes oldalt elfedő fehér hátterű, teljesen átlátszatlan blokkba (#preloaderWrapper), amik együttesen elfednek egy igen nagy felbontású, nagy méretű képet.


Itt lép közbe a Javascript: ha letöltődik a kép (vagyis betöltődik a teljes oldal), akkor bekövetkezik a window elem load eseménye, amikor is az előbb említett átlátszatlan blokk kap egy "off" osztályt, aminek hatására 5 másodperc alatt átlátszóvá válik az említett blokk, és el is tűnik (hogy elérhető legyen az alatta levő tartalom).

2021. máj. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Azt még elárulnád, hogy az svg fájlt letudom valahogy tölteni és hogyan tudnám az svg fájlt nem külső forrásból futtatni?

2021. máj. 15. 01:49
 3/9 A kérdező kommentje:
Továbbá még az érdekelelne, hogy azt, hogyan lehet megcsinálni, hogy ha betöltött az oldal ha nem az preloader 3 másodperc múlva eltűnjön?
2021. máj. 15. 01:55
 4/9 anonim ***** válasza:

#2: Kijelölöd, másolod és beilleszted a HTML-forráskódba.

#3: Akkor a szkriptbe csak ennyi kell:

let preloaderWrapper = document.querySelector('#preloaderWrapper');

window.setTimeout(function() {

preloaderWrapper.style.display='none';

}, 3000);


* a document.querySelector()

[link]

kiválasztja a megfelelő elemet - jelen esetben a "preloaderWrapper" azonosítójút (id attribútummal rendelkezőt) - és helyezi el a preloaderWrapper nevű változóban

* a window.setTimeout()

[link]

felel azért, hogy az első paraméterében megadott függvény a második paraméterében megadott idő elteltével fusson le

* egy adott elem style.display értékének 'none'-ra állításával meg elrejthető az adott elem (lényegében Javascriptből szabályozzuk az elem style attribútumában meghatározott CSS-tulajdonságát)

2021. máj. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Viszont az az svg fájlt azt honnét tölti be valami külső szerverre fel van töltve és onnét? Én arra gondoltam, hogy letöltöm berakom az img mappába aztán ráhivatkozom. Mert félek attól, ha eltűnik akkor nem töltődik be az oldalam, vagy ha esetleg valamelyik widget nem töltődik be akkor nem tűnik el a preloader ezért is kérdeztem azt, hogy hogyna tudom eltűntetni.

Köszi a választ.

2021. máj. 15. 02:20
 6/9 anonim ***** válasza:

"Viszont az az svg fájlt azt honnét tölti be valami külső szerverre fel van töltve és onnét?"

Nem.

Mivel az <svg> különálló HTML-elem:

[link]

simán belerakhatod az oldal HTML-forrásába (ezért lehetett a CodePenben és JSFiddle-ben CSS-sel formázni).


Így néz ki teljes egészében:

[link]

2021. máj. 15. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. máj. 15. 09:19
 8/9 A kérdező kommentje:
Szia! Azt még elárulnád, hogy azt, hogyan lehet megcsinálni, hogy a preloader mobil nézeten ne jelenjen meg?
2021. máj. 15. 15:50
 9/9 anonim ***** válasza:

#8: Barátod a CSS media queries:

[link]

de még Javascripttel is kivitelezheted:

[link]

2021. máj. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!