Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Társakat keresnék egy Operáció...

JuhaszTech kérdése:

Társakat keresnék egy Operációs rendszer készítéséhez. valaki jelentkezne? Bárki lehet designer vagy programozó vagy ötletelő. Ha bárkit érdekel kommenteljen vagy küldjön nekem egy emailt juhasztech17@gmail.com

Figyelt kérdés

#Opercációs rendszer #Z-System
2021. júl. 2. 11:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Aszongyahogy...


"Sziasztok én egy operációs rendszer készítéséhez keresnék társakat. Ez egy ubuntun alapuló könnyű, biztonságos, és bármilyen gépen elfutó op rendszer lenne. Bárki lehet Programozó (minimum 3 szintű programozás) Designer, vagy ötletelő. "

(Igen, a címedre rákeresve nem volt nehéz megtalálni.)

A megfogalmazásod itt ezek szerint pontatlan. Annyiból, hogy te operációs rendszert akarsz készíteni, nem egy új Linux-disztró összedobására gondol a többség, hanem hogy nulláról egy új rendszert akarnál megírni. Ami egyébként 20 éve volt trendi, azóta már a többség beletörődött, hogy nem fogja egymaga, esetleg 2-3 haverjával összeállva két délután alatt lesöpörni a színről sem a Windowst, sem a Linuxot. :D Ettől függetlenül persze gyakorlásnak, tapasztalatszerzésnek nagyon jó dolog, viszont maradjunk a realitás talaján: nem valószínű, hogy hosszú távon lesz belőle bármi.

De te nem ezt akarod. Te egy újabb Ubuntu-alapú Linuxot akarsz összeállítani. Nem foglak lebeszélni az ötletről, igaz, hogy már több száz disztró létezik, de valamilyen szinten pont ez a Linux sikerének titka. Jön valaki, aki összedob egy rendszert a saját elképzelései szerint, aztán ha a felhasználóknak tetszik, akkor fennmarad, ha nem, akkor eltűnik az oprendszerek temetőjében. Végső soron valahol a Linux Mint is így kezdődött. ;)

Nekem inkább afelől lennének kétségeim, hogy a hirtelen fellángoláson, és az ötleten túl van-e valami eme projekt mögött? Van-e valami koncepció, vagy csak majd jön magától? Van-e rendszerépítésben szerzett tapasztalatod, vagy arra vársz, hogy majd valaki megcsinálja neked? Mennyire vagy képben egy operációs rendszer felépítését és működését illetően? Mennyire ismered mélyen a Linuxot?


"Ez egy ubuntun alapuló könnyű, biztonságos, és bármilyen gépen elfutó op rendszer lenne."

Az, hogy biztonságos, az nem a te érdemed lenne, az Ubuntu Linux eleve nem egy férgekjárta rendszer. Vagy van egyéb elképzelésed még a biztonság fokozására, vagy a meglévő biztonsági irányelvek lecserélésére?

Az, hogy "könnyű"... van pár pehelysúlyú Ubuntu-alapú rendszer, szóval nem találtad fel a spanyolviaszt. Peppermint, Puppy, hogy csak kettőt mondjak. Netán még a Lubuntut is ide lehetne sorolni.

Azt, hogy bármilyen gépen fusson, hogy oldanád meg? És mit értesz bármilyen alatt? Menne egy IBM 5100-ason is? ;) Oké, egyértelmű, hogy nem erre gondoltál, de azért tényleg nem ártana pontosítani a specifikációt. Nem mellékesen: hogy oldanád meg, hogy "bármilyen" gépen fusson?


"(minimum 3 szintű programozás)"

Ezzel pedig mit is akartál kifejezni?


A lelkesedésed becsülendő, de az írásodból én úgy sejtem, még nagyon a pálya elején járhatsz. Ebben a fázisban pedig gyakran az ember hibásan méri fel a képességeit. Nem akarom a lelkesedésedet szegni, de inkább valami teljesíthetőbb célt tűzz ki magad elé!

2021. júl. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Na már megint te vagy. Tegnap már megkérdeztem, mire jó ez, aztán te meg privátban írtál valamit, meg sem néztem, hogy mit. Most megint megkérdezem, hogy mégis minek kellene +1 disztró a többi ezeregy mellé? Ha van valami, amiben kiemelkedő tud lenni, akkor van értelme, egyébként nincs.
2021. júl. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Először úgy gondoltam hogy az ubuntun alpul mint például egy gentoo linux hogy vannak benne eltérések de nagy része csak dizájn. De lehet hogy inkábbb egy linux solus irányába mennék. A másodika az hogy engem mindenhol utáltak szóval nem haverokkal dobnám össze hanem egy közösséget hoznék inkább létre. A hármas programozási szint az arra vonatkozik hogy ne lelkes scratch-esek jöjjenek ide. Én amúgy inkább játékokat programoztam eddig untity-ben, C++-ban és csináltam néhány dolgot VisualBasic-ban is. Az hogy bármilyen gépen elfut az alatt azt értem hogy nem csak a legújabb asus-okon vagy hp-kon hanem pl. egy fefo-n vagy egy vaio-n vagy egy 16-éves 5 ezer forintos lenovon.

Amúgy azért akkarom hogy bármilyen gépen elfuson mert nekem is régebben egy 14 éves hp-n azzal kellet küszködnöm hogy a windows 10 miatt ne melegedjen túl a proci. De mindig 80-90 fokos volt. Azzal akkarom biztonságossá tenni hogy nem lesz benne nyomon követés hogy hol jártál és hogy hol vagy és ha feltörnek (aminek az esélye kb. 0) nem fogják tudni hol vagy. Ami a linuxnál amúgy alap hogy csak a jelszó vagy pin megadásával tudsz letölteni dolgokat. A program kód nyílt lesz hogy a felhasználók is látthasák hogy nincs benne kártékony rész. A web böngészőben és a rendszerben alapból lesz egy támadás blokkoló és egy adblocker. Ami amúgy csak akkor működik ha a rendszert vagy annak a böngészőjét használod. És ha a felhőbe vagy a Well passba akkarsz belépni akkor kettős hitelesítést kell adnod. Nem hirtelen jött az ötlet nagyon régi és elég sokkat dolgoztam vele csak most hogy kijön a windows 11 így még komolyaban vettem az ügyet. Tudom hogy van már néhány elég könnyű op rendszer és nem emiat lesz olyan jó de ez már "kicsit" újabb lesz többivel ellentétbe. Szerintem se holnap lesz a világ premier de kitartó vagyok persze szerintem 7-8 vagy 9 év mire kijön és az nagyon sok de hát addigra bőven fog fejlődni a technika így több dolog lesz benne mint amit felsoroltam. Azért most megkel tanulnom hogy egy leszólás miatt nem kell hazavágnom az egészet mint régeben a youtube csatornámat. Csak ott apukám szólt le és ezzel egy egész villágot zuzott bennem össze. És nem nem azt akkarom hogy más csinálja meg helyettem hanem én csinálnám pont egy részét nem szolgákat keresnék. Ha a linuxnak ment csinálni egy ilyen közösséget nekünk mért ne menne. Szóval meg csinálom az biztos tudom túl lelkes vagyok és nagy rá az esély hogy nem lesz belőle semmi de ha szerzek magam mellé még embereket akkor sikerülhet talán.



Hé balázs! A kérdésedre hogy mi értelme azt válaszoltam hogy legyen mit kérdezni!

2021. júl. 2. 13:30
 4/16 BeefEater ***** válasza:
75%

Tehát azért akarsz egy új disztrót csinálni, hogy az alapértelmezett böngészőben legyen adblock?

Nem lenne akkor egyszerűbb, ha csak újracsomagolnád a böngészőt és akkor azt (nem használná senki) mindenki telepítheti magának?

2021. júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

"ubuntun alpul mint például egy gentoo linux"

A Gentoo mióta Ubuntu alapú? Közük nincs egymáshoz! Kezdjük ott, hogy a Gentoo sokkal régebbi, mint az Ubuntu és teljesen független, nem más distron alapul.


"nem lesz benne nyomon követés hogy hol jártál és hogy hol vagy és ha feltörnek (aminek az esélye kb. 0) nem fogják tudni hol vagy"

Egyrészt a Linuxban eleve nincs ilyen követés, másrészt aki "feltör" nem arra lesz kíváncsi, hol vagy.


"A program kód nyílt lesz hogy a felhasználók is látthasák hogy nincs benne kártékony rész."

Mezei felhasználó soha nem böngészi a forráskódot.


Amúgy a borzalmas helyesírásod előre vetíti, hogy nálad sajnos nincsenek meg az alapok egy Linux disztro összerakásához. Persze, értem én, hogy lelkes vagy, de nagyon sokat kell még tanulnod, padawan! Az, hogy egy Hello World-öt összeraksz C++-ban, az édeskevés. Az írásod alapján 15-16 lehetsz, szóval még nem késő tanulnod.


Először is érettségizz le, irány az egyetem, PTI szak, aztán utána szerezz pár év gyakorlatot és utána már nekiugorhatsz az ilyesminek... de valszleg nem fogsz, mert addigra rájössz, hogy van már millió disztro, sokkal nagyobb csapattal és sokkal nagyobb büdzsével, mint amit te valaha össze tudnál hozni, és hogy sokkal jobban megélsz még PHP programozóként is.

2021. júl. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 zozo256 ***** válasza:
70%
Nem hülyeség oprendszer írással foglalkozni szerintem. Valszeg nem lesz áttörő siker, ha össze is jön valami, mert tényleg van már ezeregy féle jó belőle. De nagyon sokat lehet tanulni programozás terén, ha valaki ilyenbe kicsit is belekóstol. Lehet jobban megérti közben hogy működnek más oprendszerek, mért olyan a windows amilyen, és mért kicsit más a linux. Az biztos, hogy aki egy fél oprendszert is összerak, az közben profi lesz C/C++ nyelvekben, ami megint csak előny. Szóval tanulásnak szerintem abszolút jó ötlet belekezdeni. Valszeg én is foglalkoznék ilyesmivel, ha végtelen időm lenne, mert amúgy érdekes téma, de inkább programozok helyette webet, vagy valami magasasbb szintűt mert ebben szerintem is nagyon jövő van, meg több pénz.
2021. júl. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Inkább olyan operációs rendszert fejlesszél ami se a linuxal se a windowsal se mással nem kompatibilis, nem azokra épül, és a jelentkező segítőket is korlátlanul tudod irányítani.. :P
2021. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kösz a tippeket és melyik egyetemre menyek amin van PTI szak? A miskolciba vagy a debrecenibe talán a győri széchenyiba?
2021. júl. 2. 15:38
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

"Amúgy azért akkarom hogy bármilyen gépen elfuson mert nekem is régebben egy 14 éves hp-n azzal kellet küszködnöm hogy a windows 10 miatt ne melegedjen túl a proci. De mindig 80-90 fokos volt. "

Elég lett volna kitakarítani belőle a port és újrapasztázni.

2021. júl. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Próbáld a társkeresőben...
2021. júl. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!