Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ötletek program vagy weboldal...

Ötletek program vagy weboldal készítésére?

Figyelt kérdés

Szeretnék saját magam szórakoztatására (na meg a kisöcsémére) gyerekeknek való játékot készíteni. Tanultam 2 éves képzesen C# programozást, webből, javascriptet, php-t, css-t, html-t, boostrap-et (és ennyi :D), de szeretek új dolgokat is kipróbálni, utánajárni a dolgoknak.

Mióta kijöttem a padból, nem nagyon volt időm és lehetőségem gyakorolni, úgyhogy ötleteket várok, mit is kéne csinálni, mert kedvem van, de a kreativitásomat valahol elhagytam az utóbbi időben :D



2021. júl. 8. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=Uu8lwNEkASo

Próbáld meg ezeket, egyszerűbbnek mondhatók.

De ha C#-ot is tanultál, nem gondoltál még Unity tanulására? Pofonegyszerű játékokhoz nem kell éveket, de hónapokat sem tanulmányozni.


JavaScript-tel könnyen lehet klasszikus játékokat készíteni, https://www.youtube.com/channel/UCT34wMSQEhNS88nAAYg2DtA

ez a csatorna pontosan erről szól.

2021. júl. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá, de a jövőbeli céljaimhoz épp Pythont tanulok, ha az megvan, utána terveztem O:)

Köszönöm a válaszod! <3

2021. júl. 9. 11:37
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

"Mióta kijöttem a padból, nem nagyon volt időm és lehetőségem gyakorolni..."


Ha nem érdekel ez a dolog, minek erőlteted? Menjél vissza a gyárba a szalag mellé, és folytasd a munkádat amire teremtve lettél.

2021. júl. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jezus, családi okok miatt full másfelé kellett kicsit terelődnöm, de nem mondtam sehol, hogy nem érdekel. Sőt, mivel érdekel, gyakorlati dolgokat akarok csinálni a "visszarázódás" kedvéért. De örülök, hogy ennyire ismersz, hogy a gyárba való vagyok :D

20/L

2021. júl. 9. 19:48
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
4 - rég beírhattad volna a Goobleba ami érdekel, ehelyett itt várod, hogy random emberek beléd öntsenek némi motivációt. Ha nem gyár, akkor konyha. Mind1, de ez nem neked való abból amit leírtál.
2021. júl. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én csak ötleteket akartam gyűjteni, de jóó,köss belém xD
2021. júl. 9. 20:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Csinálj sündisznó örökbefogadó alkalmazást:


- tudjál regisztrálni

- tudjál bejelentkezni

- NEM controller szinten ellenőrzöd a bejelentkezést, hanem middlewaren / filtereken keresztül

- role / permisison szintek megvalósulnak

- bizonyos fajtájú sünik csak bizonyos fajtájú sünikkel élhetnek együtt, van olyan amelyik bármelyikkel, de van olyan aki csak akár egy félével

- kereshessél a sünik között: név, életkor, szín, fajta, cukisákfaktor szerint

- a cukiságfaktor kalkulálása álljon: a napi elfogyasztott alma mennyiségéből, az életkorból, a szelédségből (erre találj ki te magad egy matematikai képletet)

- legyél képes a meglévő adatokat egy adminfelületen managelni

- legyél képes a regisztrált felhasználókat managelni

- legyen képesek az admin felhasználók a süniket managelni

- ORM rendszerben manipuláld az adatbázisodat, és ne pure sql írásával

- gondolj a securityre

- a kódod feleljen meg a SOLID, KISS és a clean code alapelveinek

- az adatáramlás MVC szerint történjen frontend és backend használatával, ajax hívásokkal

- használj css preprocessort

- nem kell nagy design cucc, csak legyen reszponzív

- a szervert te magad állítsd össze



Remélem segítettem!

2021. júl. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Amúgy ez nem rossz, van benne olyan, amivel nem találkoztam még a tanulmányaim során, de legalább van minek utanéznem is, köszönöm <3
2021. júl. 9. 20:37
 9/9 anonim ***** válasza:
szívesen
2021. júl. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!