Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi ez a programozás dolog...

Mi ez a programozás dolog valójában?

Figyelt kérdés
Régóta foglalkoztat ez a "programozás" téma, és gondoltam megkérdezem hogy valójában mi is ez? Látom hogy eggyesek beszélnek hosszú kódsorokról és bonyolult képletekről, de nem igazán értem hogy lessz ebből bármi.Tehát ezek ilyen titkosított kódok? Minél bonyolultabb, annál több pénzt ér? mert a programot nem lehet feltörni? Ezeket a kód titkosításokat tanítják egyetemen? Vagy teljesen rosszul látom? Tényleg nem értek ehhez az egészhez, de mindig is érdekelt a programozás.

#programozás #programkódok
2021. júl. 21. 21:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát ha jól értem, akkor 2021-ben a programozás egy betanított jellegű gyári munka szintjén áll manapság.. csodálatos"

Nem is látatnád rosszabbul!

Persze... vannak helyek, ahol ez így megy. Ismerek én is olyan "fejlesztőt", aki évek óta ugyanolyan weboldalakat tákol össze, és mást nem is tudna, mert nem lrt hozzá. Igen, ez tényleg olyan digitális szalagmunka. ;)

De ez nem a szakma hibája, hanem az övé, meg a munkaadójáé. Normális körülmények között nem erről szól a programozás. Van egy feladat, egy cél, amit meg kell valósítani, a fejlesztő pedig ehhez ismer egy (illetve több) programozási nyelvet és technológiát. Megtervezi, hogy mi hogyan történjen, mit csináljon a számítógép, és megírja az általa ismert programozási nyelven. Attól, mert nem kell mindent nulláról, a legapróbb részletekig megírni, az attól még nem lesz gyári munka. ;) A zongoristának sem kell kivágnia, felaprítania,befestenie a fát, összeraknia a zongorát, megolvasztania az ércet, amiből a húrok lesznek, stb, stb,majd összeszerelnie a zongorát. Mégsem gondolnám azt, hogy ettől ő gyári munkás lenne. Sőt, így pont, hogy a gépies feladatoktól szabadul meg, és több kapacitása jut a feladat lényegére, a valódi kreatív munkára összpontosítani.

Sokaknak pont azért nehéz (?) a programozás, mert ezt nem lehet egy betanult sablon alapján elvégezni. Vizuálisan nézve: neked csak építőkockáid vannak, de hogy mit tudsz építeni belőlük, az már csak a képességeiden múlik.

2021. júl. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát ha jól értem, akkor 2021-ben a programozás egy betanított jellegű gyári munka szintjén áll manapság.. csodálatos"


Nem, egyáltalán nem így van. Csak egyszerűen nincs értelme megírni azt, amit már ezerszeg megírtak előtted. Példának okáért, minek írjak ÉN adatbáziskezelőt, beleölve ezer és ezer órát, amikor már van egy tucat jól működő, gyors, hibamentes adatbáziskezelő?

De a már létező komponenseket meg kell tanulni használni, meg kell tanulni összerakni belőlük a programot, és minden esetben kell saját kódot is írni. Egyáltalán nem arról van szó, hogy összedobáljuk a már létező komponenseket, és azokból lesz valami.

2021. júl. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"a programozás egy betanított jellegű gyári munka szintjén áll manapság"

Akkor kihalt lenne a gyk programozás topik, de nem így van. :))


Ha a 60-70-es évek szoftveres feladatai lennének ma is, akkor lehet, hogy olyan szinten automatizálni lehetne. De az eszközök fejlődésével a feladatok is nőnek. Egyre újabb szoftveres technológiák születnek, épp azért, mert adottak a feltételek hozzá, és ezeket felhasználni, adott feladathoz felépíteni néha nem egyszerű. Például hiába vannak igen jól működő adatbázis szerverek, egy konkrét célra szánt adatbázist akkor is meg kell tervezni, és megfelelően kezelni. Vagy hiába vannak csilivili táblázatos ablakelemek (grid, listview, stb.), azokat fel kell tölteni a megfelelő adatokkal, és az elvárt működés is feladatonként eltér. Ráadásul több programozói eszköz is létezhet egy feladatra, és ezek közül választani sem mindig egyszerű.

2021. júl. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Tehát ha jól értem, akkor 2021-ben a programozás egy betanított jellegű gyári munka szintjén áll manapság.. csodálatos"


NEM! Az "üzleti logikát" minden esetben neked kell leprogramozni, hogy mit szeretnél a programoddal csinálni. A magas szintű nyelvek csak előre megírt eszközökkel segítik a munkád, de ettől még a lényeges dolgokat TE programozod le, tehát hogy ha egy gombra klikkelsz mi történjen, hogy milyen legyen a felülete a programnak, esetleg hogy az adatbázisból hogyan jönnek le az adatok, vagy hogyan menjenek fel, hová stb.


A programozást eleve nem lehet úgy kezelni mint egy betanított gyári munkát, mivel mindig lehetnek buktatók, amiket meg kell oldani, legtöbbször netes segítséget kell igénybe venned. És kell hozzá jó kreativitás, problémamegoldó képesség, logikus gondolkodásmód. Az, hogy sok esetben segítenek a prog nyelvek beépített függvényekkel, meg eszközökkel, az nem azt jelenti, hogy neked nincs dolgod, a lényeget mindig neked kell megírni, csupán a körítéssel keveset kell szöszölnöd.

2021. júl. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!