Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyenek a munkaügyi viszonyok...

Milyenek a munkaügyi viszonyok a magyarországi IT-piacon?

Figyelt kérdés

Egy többlépcsős fejlesztő-programozó tanfolyamot szándékozom elvégezni, és érdekelne mi vár(na) rám utána.


Multinál vagy kkv-nál dolgozol? Előfordult, hogy ’puszira’ kellett túlórázni? Otthon csöngött a telefonod este nyolc után vagy hétvégén, hogy sürgősen meg kéne valamit oldani, esetleg borítékban kaptál fizetést? Milyen a munkahelyi légkör? Minden érdekelne. A sok saját történetből talán összeáll a ’nagy kép’ egy darabkája.


Előre is köszönöm!



2021. aug. 7. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:

-Multinál vagy kkv-nál dolgozol?


Most multinál



-Előfordult, hogy ’puszira’ kellett túlórázni?


Nem, de "puszira" a válasz is nem lett volna ha kérnék. Fizetik a túlóra pótlékot, de nagyon ritka, hogy előfordul.



-Otthon csöngött a telefonod este nyolc után vagy hétvégén, hogy sürgősen meg kéne valamit oldani


Igen, ilyesfajta felelősség is jár a munkakörömhöz (lead dev), ami +100% túlórapótlékosként van kompenzálva (pár havonta 1-2x előfordul).

Normál fejlesztőkkel ez egyáltalán nem fordul elő nagyobb cégeknél, KKV-nál ha egyben a fejlesztő a rendszergazda is, akkor nagyobb rá az esély.



-esetleg borítékban kaptál fizetést?


kkv-nál régen igen, multik azok megadják a bruttó 1-2 milliót itthon.



Milyen a munkahelyi légkör?


Home office, a meetingek nem stresszesek.

2021. aug. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Multinál vagy kkv-nál dolgozol?

Multi.


Előfordult, hogy ’puszira’ kellett túlórázni?

Nem.


Otthon csöngött a telefonod este nyolc után vagy hétvégén, hogy sürgősen meg kéne valamit oldani

Nem.


esetleg borítékban kaptál fizetést?

Nem.


Milyen a munkahelyi légkör?

Otthonrol dolgozom, teljesen rugalmas munkaidoben, nem sokat kommunikalok masokkal.

2021. aug. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Multi vagy KKV?

KKV


2. Puszira túlóra?

Nope, előfordul a túlóra, de mindig ki van fizetve szépen


3. Telefoncsörgés 8 után, sürgősen cselekedni kell?

Nem teljesen, olyan van, hogy éjszakába nyúlik a meló, mert éppen valami nagyon félrecsúszott, olyan, hogy engem munka befejezte után este/éjszaka megkeresnek, olyan nincs. Normál esetben munkaidő végén hazamegyek/Teams kikapcs, és reggelig nem reagálok.


4. Borítékban fizetés?

Régen igen, amikor kisebb volt a cég, de most már nem. Túlóra fizut ugyanakkor továbbra is borítékban kapjuk.


5. Légkör?

Adott napokon általában a cég 20-30%-a van fizikailag az irodában, túlnyomórészt HO van. Amúgy a légkör barátságos, nem túl stresszes (fejlesztőknek legalábbis)

2021. aug. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Multinál vagy kkv-nál dolgozol?


Multi



Előfordult, hogy ’puszira’ kellett túlórázni?


Soha. Ami túlóra besikerült azt vagy lecsúsztattam, vagy kifizették.



Otthon csöngött a telefonod este nyolc után vagy hétvégén, hogy sürgősen meg kéne valamit oldani, esetleg borítékban kaptál fizetést?


Olyan már volt, hogy a nap vége után hívott a főnök hogy ég a ház, lépjek már be otthonról (covid előtt). Ez standard túlóraként le lett könyvelve, másnap annyival kevesebbet dolgoztam(szeretem délután 3kor lezárni a gépet).



Milyen a munkahelyi légkör?

Home office, a nem stresszeli túl az ember, csak amikor kontár munka csinál plusszmelót.. ez ott van mindenhol a pakliban.

2021. aug. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

- Multinál vagy kkv-nál dolgozol?

KKV


- Előfordult, hogy ’puszira’ kellett túlórázni?

Nem.


- Otthon csöngött a telefonod este nyolc után vagy hétvégén, hogy sürgősen meg kéne valamit oldani.

Félévente 1x, ha sűrgősen kellet 2óra mondjuk este, akkor másnap 8 helyett 6-tot dolgoztam le.


- Esetleg borítékban kaptál fizetést?

Hely függő. De igen, kaptam így is.


- Milyen a munkahelyi légkör?

Lassan 2 éve csak otthonról dolgozok, de családias. Mivel KKV, nem vagyunk annyian, így sokmindennel is tudok foglalkozni, amit szeretek.

2021. aug. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!