Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Php blog, preview, hogyan?

Php blog, preview, hogyan?

Figyelt kérdés

Azt szeretném, ha a blog bejegyzéseimet listázni tudnám, de úgy, hogy a bejegyzéseknek csak a címét (ezzel nincs gond), az időpontját (ezzel sincs) és a sok-sok soros tartalomnak csak az első 2-3 sorát listázná. Na, ez utóbbira nincs ötletem. Hogy lehetne ezt a lehető legegyszerűbben megoldani?


Válaszokat köszönöm.



2021. aug. 27. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:

legjobb ha külön mezőt hozól létre neki,amibe feltöltöd.

vagy formázásokat elkell távolítani, és text ként vágni az elejét.

ha a html formázásokat nem szeded le, és úgy vágod, hozhat kellemetlen eredményt.

illetve mb -s string függvénnyel vágd, mert utf8 karaktert nem szerencsés csonkítani.

2021. aug. 28. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is külön mező, HA kellenek a html formázások.


Ha elég csak a szöveg, akkor:

[link]


ezzel kiszedsz belőle minden formázást (már ha van)

aztán levágod:

[link]

2021. aug. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
4%
most hirtelen ami eszembe jut: egy 3 soros keret nélküli textarea-ba tenném a szöveget a felszínen overflow hidden-nel
2021. aug. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, zöldítettem is erősen még az utolsónak is.

A külön mező nekem is eszembe jutott, igaz, már a kérdés kiiratása után, de mégis jobb' szeretném, ha a teljes szöveg egy mezőbe kerülne és abból lekanyarítani valahogy a bevezető szakaszt.

Egy haverom megcsinálta ezt magának, csak azóta elment az országból, a jelenlegi számát pedig sajnos nem ismerem.

2021. aug. 28. 15:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha! HTML szerkesztővel dobdtad össze, esetleg darabolhatod </p> tag -ek után, és ki írásnál veszed az első 2-3 sort, és azt rakod a listába, esetleg max méretekkel és overflow div mezőbe.

[link]

2021. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb blog motorban vagy van egy kivonat mező, vagy a szöveg szerkesztésénél oldal törés, tovább gomb, vagy egyéb megoldás arra, hogy megadd, meddig jelenjen meg a szövegtörzs röviden.


Illetve általában azt is meg lehet adni valahol a megjelenés beállításainál, hogy a teljes poszt látsszon, vagy csak a kivonat. Ilyenkor, ha a kivonat mező üres, akkor a szövegtörzs első x karakterét használja kivonatként és egy ponton automatikusan elvágja - ezért jobb a kivonatot megadni, hogy ott és úgy érjen véget, ahogy szeretnéd és jól mutat.

2021. szept. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!