Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért ilyen magas a fizetésük...

Miért ilyen magas a fizetésük a programozóknak?

Figyelt kérdés
Ennyire bonyolult a programozás?Van aki bőven 1 milla felett keres havonta.

2021. szept. 3. 07:53
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
77%

#21 pedig sokan csinálják, többek között én is. Sokat interjúzok pl. akkor is, ha nem akarok váltani. Egyrészt gyakorlom az interjúzást, másrészt maximálisan képben tudok maradni az aktuális piaci helyzetet illetően, plusz még egy kedvező ajánlatot is kaphatok.

A komolyabb cégekhez eleve rengetegen csak többedjére kerülnek be, Google-el pl. évente interjúzok (2x próbálkoztam eddig, sajnos sikertelenül).

2021. szept. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 Szirty ***** válasza:
55%

"ugyanolyan ertekelessel rendelkezo emberekrol azt gondolod, hogy mind ugyanaz az ember?"


Nem.

De hogy jutottál erre a következtetésre?


"Mert a valaszaidbol ugy tunik..."


A válaszaimból? Egy válaszom volt igazán...

2021. szept. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
83%
Szirty lett torolve valasz kozben, a lepontozott valaszolohoz szolt a kerdes.
2021. szept. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
26%
#26 ha nem lenne diplomám, akkor valószínűleg át sem mentem volna az automata szűrőjükön.
2021. szept. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
11%
Ha lenne diplomád, akkor nem ide járnál hazudozni. Mellesleg, a hozzászólásaidban elejtesz te akaratlanul is olyan infókat, amik érzékeltetik, hogy neked a világon semmi közöd a programfejlesztéshez. Ez magában nem lenne gond, ha nem hazudoznál itt, szinte minden ideröffenésedben.
2021. szept. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
76%
Oké főnök, lebuktam, semmi közöm a fejlesztéshez és nincs diplomám sem, neked van igazad. Lezárhatjuk ezt a magasröptű beszélgetést, vagy még akarsz esetleg anyázni is egy kicsit?
2021. szept. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 Szirty ***** válasza:
47%

"...a lepontozott valaszolohoz szolt a kerdes."


Értem. Bocsánat!

2021. szept. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én azzal kezdeném, hogy azért a többség (hazai viszonylatban) NEM keres 7 számjegyű nettó összeget.

A jelenlegi árfolyamok mellett pedig nem is olyan egetrengetően magasak a fizetéseik. A többi szféra van brutálisan alulfizetve. Amikor egy szakmunkás végzettséggel is 2-300 ezer nettót meg lehet keresni bolti alkalmazottként (legalábbis bizonyos országrészekben), akkor egyáltalán nem durva fél millát keresni egy olyan területen, amihez komoly agymunka, és sok év tanulás kell.


A "miért"-ekre pedig a válasz:

- Mert ehhez komoly tudás kell, az pedig nincs mindenkinek.

- Mert a fizetésben azt is megfizetik, hogy az a szaktudás sok évnyi tanulás és önképzés eredménye.

- Mert az árakat a keresleg és a kínálat határozza meg.

- Mert a cégeknek megéri, hiszen a munkájuk nélkül működésképtelenek lennének, vagy nagyon komoly hátrányban lennének.


Lehet persze most párhuzamba állítani pl. az orvosokkal. Csak az egy állam által irányított szféra, így nem érvényesülnek ott a piaci folyamatok. De ha mondjuk egy közalkalmazott informatikust megnézel, ő sem fog milliókat keresni, sőt...

2021. szept. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
91%
Neked micsoda magas 400-500 ezer forinton? Ennyit keres egy pár éve dolgozó fejlesztő. Aki 7-8 éve ezzel foglalkozik megkeresi az 1 milliót. Egy jó villanyszerelő, nagyjából ugyan ennyi munkával szintén ennyit keres. Miért gondolod tehát, hogy ez kiemelkedő fizetés?
2021. szept. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
0%

" Aki 7-8 éve ezzel foglalkozik megkeresi az 1 milliót. Egy jó villanyszerelő, nagyjából ugyan ennyi munkával szintén ennyit keres. Miért gondolod tehát, hogy ez kiemelkedő fizetés?"


LOL

Eleve, a nagyon jó villanyszerelő sem keres egy millát, ahogy a 7-8 éve pályán lévő fejlesztők nagyon nagy többsége sem. Honnan veszed ezeket a hülyeségeket?


Amúgy, már a fél milla is kiemelkedő fizetés ma magyarországon.

2021. szept. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!