Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Állásinterjún milyen mód...

Állásinterjún milyen mód változtassan meg a válaszaimat(hozzáállást)? (az alábbi szituációban)

Figyelt kérdés

Pl múltkori helyzetben "kaptam pár minusz és plusz pontot" az állásinterjún bizonyos válaszokra


Plusz pontok:

- Megcsinálom jól a szakmai tesztet

- Simán válaszolok a feltett szakmai kérdésre

- Angolul jól ki tudom magam fejezni

- A cég értékei, küldetése valamelyest fontos számomra is ezért ez egy jó motiváció


Negatív:

- (KÉRDÉS)Csapatba vezetsz vagy követed az utasításokat, azt a választ adom, hogy: csapatfüggő, ergo ha beilleszkedve érzem magam a csapatba akkor tudok vezetni is főleg amihez értek a legjobban, de ha nagyon béna vagyok akkor nyilván követem az utasításokat sok esetben

- (KÉRDÉS)Tanulni jöttél ide, azt válaszolom, hogy: "Igen egy olyan csapatba fontos lenne dolgozni, ahol tanulni is tudok"

- (KÉRDÉS) Milyen projektjeid voltak korábban: "A szakmai teszten kívül csak kurzusokat csinálgatok, meg kisebb projekteket, hogy implementáljam a tanultakat"


Úgy érzem, hogy ha azt kérdezik, vezető vagy e vagy más, akkor érdemes azt mondani, hogy: Igen, de úgy érzem, hogy az igazság máshol van, nem egy tipikus 100 ember előtt vagányul beszélő forma vagyok, és inkább az az igazság, hogy csapattól,feladattól eltérően tudok vezetni vagy sem


A másik az, hogy az embernek nem kellene azt mondani, hogy ő tanulni szeretne a cégnél, mutatván, hogy ő már mindent tud?


A projektekre adott válasz szerintem gyengén jött le, inkább a freelance projekteket kellett volna említeni, akit magánembereknek csináltam ( de ilyet nem találtam még, igaz nem is kerestem nagyon erősen )


Külső szemmel szerintem ez elég negatív pont volt, hogy utána ne akarjanak felvenni, de vajon, ha bekamuzom magam és megteszek minden tőlem telhetőt a próbaidő alatt, akkor elég lett volna? ( Szerintem igen, de lehet, hogy el vagyok tájolva)


2021. szept. 7. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

A cég értékei fontosak számomra.

Ez egy kutyaszopó, olcsó duma.


A HR-es két dologra kiváncsi. Az egyik, a szakmai alkalmasság. Tehát, hogy a majdan a jelöltre bízott feladara szakmailag alkalmas-e vagy sem.

Ha ez megvan, akkor még az a kérdés, hogy a kollektívával komaptibilis-e a fickó (vagy csaj).

Ez utóbbi kiderítésére indirekt úton akarnak választ kapni, mert tudják, hogy direktben lehazudják a jelentkezők a csillagos eget is az égről.

Épp elég nekik elviselni azt az ordas kamuhegyet, amit a CV-kben olvasgatnak.


Azt is tudják a HR-esek, hogy a legtöbb aspiráns már túl van a huszonhetedik interjúján és ezalatt tanult, csiszolódott, így jobban tud hazudni is. Csak hát, a HR-es meg az ezernégyszázadik interjúján van túl, adott esetben.

Tehát, te abban ne bízz, hogy megtalálod az indirekt célzatú kérdésekre is a jó válaszokat.

Okosabbak, felkészültebbek ők nálad és ez a helyzeti előnyük még egy darabig meg is marad.

2021. szept. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

1, nagyon béna vagyok -> ha a produktivitás megkívánja vagy hasonló, alapszabály, hogy negatív dolgot soha nem mondunk

2, Passz, én itt finoman elmagyaráznám a másiknak, hogy hülye, az ember melóhelyre melózni megy, tanulni meg úgyis mindíg fog. Semmi értelme az egész kérdésnek.

3, A konkrét projektről mesélj, miért kezdted, mit tanultál stb.

2021. szept. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1es


A cég értékei úgy lehetnek fontosak, ha az a cég valami olyan célért dolgoz ami számomra is fontos, pl környezetvédelem ilyenekre gondolok, nem arra, hogy pl egy banki szektorban dolgozó cégnél "a bank mennyire jó, hogy kiszolgálja a vevőket és ez fontos nekem"


Oké a többit értem, akkor mit érdemes tanulni az interjúkból, ha ők mindig egy lépéssel előrébb járnak? Mert ebből is az jön le, hogy vagy van kémia/vagy valami módon pozitívan kibuksz vagy mész a süllyesztőbe a többivel


2es,

1. kérdés: "nagyon béna vagyok -> ha a produktivitás megkívánja vagy hasonló" és ez egy olyan válasz ami jobban hangzik mintha azt mondanám, hogy csapatfüggő?


aha a többi világos, ott lehetett volna jobban válaszolni

2021. szept. 7. 08:50
 4/6 anonim ***** válasza:
20%

"kkor mit érdemes tanulni az interjúkból, ha ők mindig egy lépéssel előrébb járnak? Mert ebből is az jön le, hogy vagy van kémia/vagy valami módon pozitívan kibuksz"


Itt az van, hogy egy cég, ha naggyá akar válni, akkor azért, ha meg eleve nagy, akkor azért, nyilván a legjobbakat keresi, akik a piacon elérhetőek. Olyan soha nem lesz, hgoy az IBM a SAP, vagy a Google, Amazon, stb. kiteszi a megtelt táblát. Egy ilyen nagy vállalat folyamatosan börzézi a kínálatot és frissíti a kollektívát,

Az tény, hogy a HR-esek is emberek és mint ilyenek, szubjektív az értékitéletük, de akkor is, tudják, hogy kit keressenek. A saját hátsójukat is védeni szokták, így inkább elengednek öt megfelelőt, mintsem kirugassák magukat egy szimpatikus, de amúgy szakmailag, vagy emberileg nulla akárki miatt.

Az viszont tény, hogy a mérleg serpenyőjében náluk többet nyom egy hajlítható, rugalmas jellem, kevesebb szakmaisággal, mint egy konfrontatív, antiszociális jellemű akarnok, aki amúgy kiemelkedő szakember. Már csak aztért is, mert egy jó cégnél, és ilyenek a multik, már akad jó szakemberből éppen elég.


Az tény, hogy a HR-esek pszichológiát tanultak, jó emberismerők és a gyakorlatuk okán kifejezetten nehéz hihetően hazudni nekik.

2021. szept. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikről azt írtad, hogy negatívumok, azok nem rossz válaszok... nem tudom, hogy pontosan ezt mondtad-e, valóban ezek voltak-e az okai annak, hogy nem sikerült a felvételi, ezeket mi nem tudjuk.


Azt el tudom képzelni, hogy egy seniorabb embert kerestek, aki csinalni jött dolgokat és nem megtanulni. Ilyen van. Ha ez a helyzet, akkor te is jól jártál, mert nem vettek fel egy olyan helyre, ahova eleve nem lettél volna jó. Azért ezt nem kell túlgondolni. Azt, hogy ezekre a kérdésekre mi a jó válasz azt nem lehet megmondani, mert az adott szituáció dönti el, és attól függ, hogy milyen az a pozíció amire keresnek, és milyen a csapat. Van ahol kicsit a csapat, nagyon külöböző feleadatokat végeznek, és mindenkitől nagyfokú önállóságot követelnek meg, míg máshol az az előnyös, ha bele tudsz simulni a kollektívába.

2021. szept. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
6os értem
2021. szept. 7. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!