Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet ezt a problémát...

Hogyan lehet ezt a problémát megoldani Android app fejlesztésnél? (Kotlin)

Figyelt kérdés

Van egy RecyclerView, amiben a megjelenített CardViewk mindegyikén van egy stopper. (Chronometer)


Az elemek egy ArrayListben vannak.


Az a baj, hogy ha elindítok 2 stoppert és aztán kitörlöm az első elemet, akkor az első elem Chronometeres adatja rámegy a 2. elemre, ami az egyetlenné válik így gondolom onnantól az az első elem. Bár ötletem sincs hogy mi történik pontosan a háttérben még kezdő vagyok.


Tehát itt mit ronthattam el?


Mivel lehet kijavítani?



2021. szept. 11. 00:29
 1/1 anonim válasza:

Röviden megfogalmazva a probléma megoldásához a következő lépéseket kell tenned:


Ellenőrizd, hogy a RecyclerView megfelelően követi-e a RecyclerView.Adapter osztályt. Ez biztosítja az adatok megjelenítését és a megjelenített elemek újrahasználatát.

A RecyclerView.Adapter implementálásakor biztosítsd, hogy helyesen frissíti az elemeket a notifyDataSetChanged() metódus meghívásával.

A CardView-n belül lévő Chronometer objektumokat megfelelően tároljuk és frissítjük. Ezt megteheted az elemekhez tartozó adatmodellben vagy adatforrásban.

Ha az elemek törlésekor a RecyclerView.Adapter remove() metódusát használod, győződj meg arról, hogy az adatok törlése mellett a Chronometer objektumok állapotát is frissíted.

Ha a Chronometer objektumok állapotát a CardView-n belül frissíted, ellenőrizd, hogy helyesen történik-e az adatok beállítása minden egyes megjelenített elemre.

Ezek az általános lépések, amelyek segítenek elkerülni a Chronometer állapotainak összekeveredését és a helytelen adatok megjelenítését a RecyclerView-ban. Természetesen a konkrét megoldás függ attól, hogyan valósítod meg a RecyclerView-t és a CardView-kat a Kotlin alkalmazásodban.

2023. máj. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!