Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Igaz, hogy sok hazai cégnél...

Igaz, hogy sok hazai cégnél ilyen alacsony a színvonal szoftverfejlesztők között?

Figyelt kérdés

Ismerősöm azt mondta, hogy 10+ éve a szakmában dolgozó senior fejlesztők simán kihullanak top cégeknél már az első telefonos körben.

Sőt, sokaknak már a nyelvtudása sem megfelelő egy angol interjúfolyamathoz.


Ez túlzás, vagy valóban ez a helyzet a hazai piacon?



2021. szept. 16. 09:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvtudás bajos, de semmivel sem rosszabbak a hazai programozók mint bárhol nyugaton. Mindenhol van rengeteg szakbarbár, és mindenhol mindenki jobban tudja.
2021. szept. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Igen.
2021. szept. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Csak Balázska képzeletbeli világában.
2021. szept. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
19%
Biztos van ilyen. Én az elején járok még a dolognak, de azt látom, hogy diplomások nem tudják megírni a beugró tesztet, ami eléggé alapvető. Én befejezetlen egyetemmel hibátlanra megírtam, fel is vettek dolgozni.
2021. szept. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindig vannak olyanok, akik csak a szerencsének vagy a jó helyezkedésüknek / nagy szájuknak köszönhetően vannak ott, ahol, aztán egy tényleg éles környezetben elvérzenek.

Az angol tudás is olyan, hogy a legtöbb embernek borzalmas az angolja, de van, ahol a kevés is elég, van, ahovameg tényleg kell a tudás.

2021. szept. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Igaz, de Magyarorszagon eleve keves ceg van, ahol tenyleg komoly szures van. FAANG-bol csak G (az is minimalis letszammal), talan Oracle, WorldQuant, mas nem is jut igy hirtelen eszembe.

Nincsenek Uber, Snap, Airbnb, Jane Street, Netflix, Two Sigma, Databricks, Palantir, Dropbox stb. szintu interjuk.

2021. szept. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%

"Ismerősöm azt mondta, hogy 10+ éve a szakmában dolgozó senior fejlesztők simán kihullanak top cégeknél már az első telefonos körben."


Ez máshol is így van. Ez a természetes.


Aki meg azt hazudta, hogy egyetemet végzettek nem képesek megírni a beugrót, de bezzeg ő igen, annak ne higgyetek, mert soha nem járt egyetemre, csak hazudozik a kamufrájer.

2021. szept. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, de egy hazai fejlesztésű, gondolom méregdrága ERP rendszert használunk több mint 10 éve, a sok ősz hajszálam közül egy párat biztos ennek köszönhetek. Nem válaszol... (egy csomószor) gondolom kezeletlen kivétel van dögivel, funkciók hiányoznak, felhasználóbarátságtalan, ronda, primitív, sorolhatnám. Biztos vagyok benne, hogy sok félig/alig képzett fejlesztő is dolgozik ott.
2021. szept. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

Gyenge szakemberek minden szakmában vannak. Még orvosok között is találni nagyon gázosat.

Miért lenne ez alól kivétel a szoftveripar?

2021. szept. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%

"Aki meg azt hazudta, hogy egyetemet végzettek nem képesek megírni a beugrót, de bezzeg ő igen, annak ne higgyetek, mert soha nem járt egyetemre, csak hazudozik a kamufrájer."


Én adatbázisfejlesztőként dolgozok. Voltak már sokan egyetem után, akik jelentkeztek állásra. Egy rekurziót nem tudnak megírni a mai egyetemisták.. tisztelet a kívételnek, de kevés. Volt aki tudta, de olyan is tudta aki nem végzet egyetemet. Ez tökre vegyes amúgy. Mi például nem papírt nézünk. 3 körös interjú van és ennyi, aki átmegy az jön, aki nem az nem. Nem a papír a fontos.

2021. szept. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!