Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » "Hello World!" különböző...

"Hello World!" különböző nyelveken?

Figyelt kérdés

Ring:

see "Hello World!"



2021. szept. 26. 23:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ring-ben van egy másik lehetőség is:

? "Hello World!"

2021. szept. 26. 23:37
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
2021. szept. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
2021. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Ahh igen, Ring, a nyelv ami majd megváltja a világot. Egyébként hadd gratuláljak annak, aki úgy gondolta, hogy a ? string szintaxis jó ötlet kiíratáshoz, biztos nem okoz majd semmilyen problémát annak aki egy igazi programnyelvről érkezik. Innováció!
2021. szept. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Pelenkásfiú ***** válasza:
72%

Úgy látom, az admin véletlenül az én hozzászólásomat is eltüntette a káromkodóséval együtt. :D


Szóval még egyszer:

[link]

2021. szept. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

Nem veszitek észre, hogy így reklámozza azt a programnyelvet aminek a fejlesztésében részt vesz, és amúgy élő ember nincs aki használná, mert teljesen értelmetlen egy 1 000 000 + 1ik ugyanolyan programnyelvet kitalálni, megálmodni. Ha valami alapvetően más struktúrájú nyelvet találna ki az más lenne. Ez így ugyanoda fog jutni (az IT történelem szemétdombjára) ahova másik 1 000 000 ugyanilyen értelmetlen programnyelv már került.

Ha valamivel foglalkozni akarsz akkor vannak értelmesebb fejlesztési irányok, aminek tényleg lenne teteje. Mostmár nem a 60-as 70-es 80-as éveket írjuk, hogy valaki a "semmiből" alkot valamit és utána a fél világ azt fogja használni (OK a Linux 90-es évek legeleje.). Nem így működik ma már. Nagyon új dolgot kell kitalálni és nem a régieket másolgatni pofozgatni.

2021. szept. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

" hogy így reklámozza azt a programnyelvet aminek a fejlesztésében részt vesz,"


Ja. Biztos ő főzi a kávét a többieknek.

Az eddigi bemutatkozása alapján ennyit lehet kinézni belőle.

2021. szept. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Ha már reklámozza, hol lehet ezt a nyelvet megnézni
2021. szept. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én googleval megtaláltam, de nem egyszerű ring programming language kereső kifejezéssel.

Kb. ez a bemutatkozása: "Ring is an Innovative and practical general-purpose multi-paradigm language that can be embedded in C/C++ projects, extended using C/C++ code and/or used as standalone language. The supported programming paradigms are Imperative, Procedural, Object-Oriented, Functional, Meta programming, Declarative programming using nested structures, and Natural programming. The language is portable (Windows, Linux, macOS, Android, etc.) and can be used to create Console, GUI, Web, Games and Mobile applications. The language is designed to be Simple, Small, Flexible and Fast. Its Dynamic Language that compile the source code to byte code then execute it by the Ring Virtual Machine, which is integrated with the Ring Compiler in one program."


Ez úgy nagyjából egy one-man-show mostanra már pár "követőt" talált aki segít neki fejleszteni. Letölteni még nem mertem, de nem látok benne semmi igazi novumot. Igazán tényleg nem értem, hogy mire lesz ez jó bárkinek is.

2021. szept. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Alex Fly ***** válasza:
0%
@4: annak idején a Commodore BASIC esetén semmi problémát nem jelentett az, hogy kiíratáskor a "print" utasítást nyugodtan helyettesíthetted "?"-el is, teljesen egyenértékűek voltak. Szerintem ez ma sem igazán lehet másképp... (legalábbis ha az adott nyelvben nem használjuk a "? :" feltételes kifejezést, ami valóban zavaró lehet)
2021. szept. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!