Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Segitene valaki ebben a...

Segitene valaki ebben a feladatban?

Figyelt kérdés

Nagyon elrontottam a dolgokat és tegnap jöttem rá, hogy van egy csomó beadandóm, de közben egy vizsgára kéne készülnöm. Tegnap megcsináltam a feladatok felét kb, de ez túl nehéznek bizonyult. C-ben kéne leprogramozni és tudom, hogy tömbökkel kéne megoldani, de nekem mégse megy. Legalább ha nem is egy teljes megoldást, de akkor valami segítséget kaphatnék, hogy hogyan kéne elindulnom rajta?

A feladat:

Írj programot, mely egész értéket olvas a bemenetről, és ezek közül a pozitívokat fordított sorrendben kiírja! Az adatsor végjele a 0 érték, legfeljebb 100 darab érték érkezhet (a végjel előtt).


Például: 2 -1 5 -7 -1 8 -3 0 -> 8 5 2



2021. okt. 4. 10:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
41%
A másik hibája a programodnak ha a 100. szám pozítiv akkor azt nem fogja megjeleníteni.
2021. okt. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
43%

De, a 100. pozitív számot megjeleníti, mert akkor (ha csupa pozitív szám jött), a szamlalo értéke 100 lesz, ami a tömb vége után van eggyel, ezt csökkenti, így a tömb végére fog mutatni, és onnan vissza a 0. indexig kiír mindent.


Itt pedig a javított kiadás: [link]

2021. okt. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Most még nekiállok a többinek, aztán remélem, hogy sikerül őket összehoznom holnapig.
2021. okt. 4. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!