Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tetszőleges kétdimenziós tömb...

Tetszőleges kétdimenziós tömb kiíratása spirálisan? (többi lent, kicsit különleges eset)

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet egy kétdimenziós tömböt spirálszerűen kiíratni,tehát úgy, hogy pl. a bal alsó sarkától indulva az elemeit egy stringbe összefűzve, a bal sarka felől felfele haladni(a tömb karakterekből áll,char típus).

Pl.

ABCD

EFGH

IJKL esetén az összefűzött kimenet: IEABCDHLKJFG Olyanon gondolkoztam, egyrészt, hogy A külső for ciklus a a végéről(i=getlenght(0))indul, az aktuális elemet hozzáfűzi egy stringhez, majd a tömb első sorát a stringhez, majd a tömb utolsó oszlopát a stringhez, majd a tömb utolsó sorát, de ott a ciklus már nem megy a végéig, hanem előtte eggyel megáll,majd hozzáfűzi, majd a tömb utolsó előtti oszlopát és így tovább befelé. Olyanon is gondolkodtam, hogy közbe el kéne fogyasztani a tömböt. Azonban mindig elakadok. Ja és bármilyen méretű tömb esetén kéne működnie. Akár 1*1 esnél is. Légyszi segítsetek.


2021. okt. 12. 20:10
 1/2 Pelenkásfiú ***** válasza:

Python:

[link]


Nem szép, de működik.

Olyan esetre nem teszteltem amikor a listák elemei nem ugyanolyan hosszúak.

2021. okt. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
34%
Ilyen altalanos iskolas szintu feladatokkal erdemes elobb Google-ben probalkoznod, mert van fent ra rengeteg megoldas a neten es megsporolsz egy ilyen kerdes kiirast.
2021. okt. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!