Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan érdemes megcsinálni...

Hogyan érdemes megcsinálni PHP-ban?

Figyelt kérdés

Van egy weboldal, ami mondjuk kilistázza egymás alá az adatbázisban szereplő összes gépjárművet. Viszont az lenne a feladat, hogy lehessen szűrni is, tehát az oldal tetején lenne egy <select> és benne felsorolva az összes autómárkával, majd ha például a felhasználó kiválasztja a Fordot és mellette a gombra kattint, akkor a lista váltson át úgy hogy csak a Fordokat listázza ki.

Én így oldottam volna meg, de nem működik:

if(isset($_GET['marka'])){->SQL parancs ami a kiválasztott autómárkára szűr}

else{->SQL parancs ami az összes autómárkára szűr}


De ez nem működik.

Valakinek esetleg egyszerű ötlete PHP-val, esetleg JS?



2021. okt. 15. 10:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

#9 "Tehát nincs értelmes válaszod, nem tudod megindokolni, hogy miért ezt az elavult megoldást használja." Tehát van egy alapállapot (Php-t használ), ezt te kérdőre vonod, és utána tőlem várod, hogy megindokoljam azt, amit te kérdőre vontál. Erős.


Másfelől, megismétlem neked harmadjára is: A csóka még tanulja a Php-t. Nem szakmai best practice, meg úristen mit használnak munkakörnyezetben a téma. Van egy faék egyszerű kérdése, amire faék egyszerű választ vár. Pont. Az, hogy "hogyan csinálják a profik" nem a kérdés scope-ja, éppezért senkit nem érdekelsz az ecélú kötekedéseddel.


"Miért írnál php-ban sql-t 2021-ben? Nem írunk backenden sql kódot, lehet ez még divat volt 5 évvel ezelőtt, ma már ilyet nem csinálunk. ORM-et használunk"


És az ORM véletlenül nem php-ban van megírva? Ja de. Megismétlem, egyszerűbb kezdőként megírni az SQL-t natívan mint azzal molyolni, hogy hogy mi az az ORM, hogy működik, hogy köti be a kódjába, stb. Az ég szerelmére, a csóka egy single file php oldalt hegeszt, mit jösz te itt ORM-el?

2021. okt. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

11 rettenetesen rossz a mindset. Nagyon nehéz a hozzád hasonló emberekkel dolgozni, akiket egész nap irányítani kell centire pontosan, mert ha nem azt az utasítást kapod amit csinálni kell, már hülyeséget fogsz csinálni. Az írásodból látszik. Lehet, hogy te válaszoltál a kérdésére, és lehet, hogy lefut a kódod, de értelmetlen volt az egész kör. Pontosan ezért kell jól megtanulni már az elején, hogy ne a butaság rögzüljön. Ha eleve a kérdés butaság, akkor ki kell javítani a gondolatot ami a kérdést szülte.


"Miért akar a kérdező olyan dolgokkal foglalkozni amitől azt várja hogy?"


mert nem tudja mit akar, nem tudja mit szeretne csinálni. Azért. Ahelyett, hogy segítenél neki, velem kötözködsz, és nekem magyarázod meg, hogy miért mondasz értelmeset. Valóban leszögezem: működik amit mondasz, de értelmetlen, és ebből nem fog tanulni. Minek megtanulni valamit, aminek nem veszed hasznát a piacon?


"És az ORM véletlenül nem php-ban van megírva?"


Lehagytad a következő kérdést. Miért nem írod le? Így folytatódik. "... tehát mi értelme php-t tanulni?" Ezt a kérdést miért nem írtad le? Minek vitatkozom hobbi kódmajmokkal?

2021. okt. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Nagyon nehéz a hozzád hasonló emberekkel dolgozni, akiket egész nap irányítani kell centire pontosan, mert ha nem azt az utasítást kapod amit csinálni kell, már hülyeséget fogsz csinálni."


Mondja az, aki nem képes követni az oldal szabályait, és elkezdi a saját narratíváját fújni helyette. Például rögtön azt feltételezed hogy a kérdező valaha életében ezen a pályán fog dolgozni. Hahó, manapság mindenki és az anyja is tanul programozást, nem mindenki szakembernek készül. Ha meg mégis, az nem holnap lesz, nem is holnap után, hanem sok-sok év múlva. És igen, addig sok hülyeséget fog csinálni, amit majd kinő. Azt gondolod hogy ha egyszer, csak EGYSZER életében bármit nem a létez legoptimálisabb módszerrel csinál, az azonnal rögzülni fog, és soha nem lesz belőle értelmes ember. Szállj már ki a saját seggedből, légy oly szíves. Van egy kérdés, arra kell válaszolni. Ennyi. Vitatkozhatsz vele, de ez így működik, ha nem tetszik, nyugodtan írj róla terjengős panaszleveleket, annál többet tudjuk lepontozni meg jelenteni az off topic baromságaidat.

2021. okt. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

"Mondja az, aki nem képes követni az oldal szabályait,"


Az egész szakma alapja, hogy a nap 0-24 órájában outside of the box gondolkodj.


"Például rögtön azt feltételezed hogy a kérdező valaha életében ezen a pályán fog dolgozni. "


Miért foglalkozna ezzel, ha nem ez a szakmája?


"Hahó, manapság mindenki és az anyja is tanul programozást, nem mindenki szakembernek készül"


Ezt nem tudom hol hallottad, de ez nem igaz


"Szállj már ki a saját seggedből, légy oly szíves. Van egy kérdés, arra kell válaszolni."


Szerintem a kérdés egy szimbólum. Valaki segítséget kér, és lehetőséged van segíteni. Ha a kérdés hibás, akkor utat kell mutatni. Egy másik szemszögből rosszindulatúnak is tűnhetsz, hiszen támogatod a "hülyeséget".


"Vitatkozhatsz vele, de ez így működik, ha nem tetszik, nyugodtan írj róla terjengős panaszleveleket, annál többet tudjuk lepontozni meg jelenteni az off topic baromságaidat."


Személyeskedés, fenyegetőzés, puffogás. Nem tudok már reagálni rá.

2021. okt. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Miért foglalkozna ezzel, ha nem ez a szakmája?"

Miért focizik valaki ha nem is csinálja profi szinten? Nem tudom elégszer ismételni magam: MIÉRT NE?!


"Ezt nem tudom hol hallottad, de ez nem igaz"

Túloztam, de amúgy igaz.


"Szerintem a kérdés egy szimbólum. Valaki segítséget kér, és lehetőséged van segíteni."

Aha. Hadd idézzem ide a te "segítségedet":

======================

Több kérdés felmerül:

1. miért url paramétereket használsz?

2. miért plain sql-t akarsz írni?

3. miért php-ban akarsz megírni egy ilyen interakciót?

======================


A te "segítséged" nem tartalmazott "segítséget". Csak kötekedő keresztkérdéseket. Ahogy mindig. Ha tényleg segíteni lennél itt, akkor mondjuk leírhattad volna a saját meglátásodat, a saját véleményedet arról, hogyan lehetne jobb az egész. Az egyetlen alkalom amikor valami "hasznosat" mutatsz fel, az akkor van amikor valaki reagál a kötekeéseidre, és meg próbálod neki mutatni hogy mekkora a péló. Ez a te koncepciód a "segítségről". Nem tudom hány éve itt rontod a levegőt, és egyetlen kérdést nem tudnál felmutatni ahol te bárkinek segítettél volna kötekedés nélkül. Mind tudjuk hogy csak azért jársz ide, hogy mindenkibe beleköss, legalább vállalnád fel. Te vagy az egyetlen ember gyakorin akit az anonimitása ellenére is mindenki ismer. Ki a fenét akarsz átverni azzal az álszent dumával, hogy te segíteni vagy itt?


"Személyeskedés, fenyegetőzés, puffogás. Nem tudok már reagálni rá."

Íme a bemutatkozásod.

2021. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15 - na-na, azért nem kell itt ennyire borúsan látni a dolgokat. Kis dramaturg :-)
2021. okt. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Srácok, az feltűnt, hogy a kérdezőt sikerült teljesen elijesztenetek? Szegény már meg se mer szólalni, pedig ő csak egy kis útmutatást kért. Még a kódját se tette fel, pedig lehet, hogy csak egy kicsit kellene javítani benne.
2021. okt. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
17 a hülye okoskodásod nem is csoda, hogy elijesztette szegény kérdezőt :(
2021. okt. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én nem okoskodtam, köszi. #4 voltam.
2021. okt. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
19 akkor elnézést, csak itt névtelenül volt egy hasonló értékelésű fickó aki hülyeségeket beszélt...
2021. okt. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!