Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » MTA Lua: dx elemek kirajzolása...

MTA Lua: dx elemek kirajzolása ugyanúgy minden felbontáson. Hogyan?

Figyelt kérdés

Bár gondolom kevés az esély arra, hogy egy MTA szerver fejlesztő olvasni fogja a kérdésem, de azért rápróbálok, mert most már idegesít a dolog.

Régóta nem tudok rájönni arra, hogy hogyan tudnám a dx elemeket (rectangle, image, text, stb.) kirajzoltatni úgy, hogy minden felbontáson ugyanúgy nézzen ki (méretileg, meg mindenhogy).

Nagyobb szervereknél lehet látni, hogy pl. a radar ugyanúgy a sarokban van 2560x1080 felbontáson és 1366x768 felbontáson is úgy, hogy ugyanolyan széles, magas a kirajzolt radar. Csak ebből adódóan nagyobbnak látszik a kisebb felbontáson, míg a nagyobb felbontáson meg pont, hogy kisebbnek.

Arra már rájöttem, hogyan kell kirajzolni a képernyő közepére egy rectangle-t pl., hogy ugyanúgy nézzen ki minden felbontáson. De amikor már elakarom vinni mondjuk balra, akkor kezdődik a katasztrófa... a másik felbontáson rigtig nem ugyanott lesz.

Már legalább 3-4 metódust kipróbáltam, az összes kudarcba fulladt. Próbáltam "kikölcsönözni" kész scriptekből a számítás részét a dolgoknak, majd implementálni a saját elemeimbe, de fun fact: ez sem vált be.

Vagy ha be is vált 1-1 megoldás, akkor az addig volt jó, míg nem teszteltem a saját (2560x1080 - ultrawide...) felbontásomon. Mert ott megint nem úgy nézett ki, ahogy kellene.

Van itt olyan, aki fejleszt (vagy fejlesztett) MTA szervert, és tudja erre az igen bosszantó (és totál megakasztó) problémára a megoldást? Könyörögve kérem, hogy adja át a tudást nekem is, mert ez akadályoz meg abban, hogy az ötletem megvalósítsam 0-ról...



2021. okt. 19. 12:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Írd ki az MTA angol fórumára, ott hamarabb választ kapsz, mint ezen az oldalon. Túl specifikus a kérdés.


Ezt találtam hirtelen: [link]

2021. okt. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!