Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tényleg ezen múlik?

Tényleg ezen múlik?

Figyelt kérdés

Azt olvasom több helyen is, hogy egyetemi matek nélkül esélytelen az iparban programozóként elhelyezkedni.

Ez igaz? És tényleg kell az érettségi is? Megkerülhetetlen?



2021. okt. 25. 22:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmi sem eselytelen, kerdes, hogy mit ertesz elhelyezkedes alatt.

Elhelyezkedni el lehet egy 3 fos falusi KKV-nal is, ahova felvesz a sogor minimalberre bejelentve, meg egy Google-nel is.

Az eselyek persze nem ugyanakkorak.

2021. okt. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Kezdésnek egy érettségi lehet nem árt.
2021. okt. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

Tekintettel arra, hogy egyetemre nem tudsz bekerülni érettségi nélkül így igen, az érettségi megkerülhetetlen.

És a közhiedelemmel ellentétben nagyon is fontos a matematika. Viszont ha csak gagyi weblapokat szeretnél fejleszteni, meg GUI-t programozni, akkor nem kell. De amint előkerül bármilyen hálózatos dolog, optimalizálások, hardver-szoftver interfészelés, képfeldolgozás, adatfeldolgozás.. Na onnantól kell a matek. És az a helyzet, hogy az utóbbiakkal foglalkozó programozókat fizetik meg úgy igazán. Webfejlesztőből N+1 darab létezik.

2021. okt. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

A szakma 90%-a nem igényel középiskolait meghaladó matematika ismeretet. A maradék 10%-al meg valószínűleg úgysem akarsz majd foglalkozni.


A fizetés meg szintén egy érdekes mítosz, az igazság az, hogy attól, hogy a 10%-ban dolgozol még nem fogsz többet keresni. Az üzleti világban annak van értéke, aki pénzt termel, az pedig, hogy mennyi pénzt termel a munkád nem egyenesen arányos azzal, hogy mekkora a tudásszinted. A sokak által lehurrogott webes szférában is röpködnek az 1 milla feletti fizetések idehaza, de a fordítottjára is van példa, dolgozhatsz kutatóként, ami rendkívül magas ismereteket követel meg, és megkeresed a töredékét egy webhuszárnak. Még a fent említett Google-nél sem feltétlen követelmény az egyetemi diploma (bár tény, hogy előny), vagy a magasabb szintű matematikai ismeret. Persze, bizonyos pozíciók igényelhetik, de akad bőven fejlesztői szférába tartozó munkakör ott is, amelyhez nem kell betéve tudnod a Gauss eliminációt.

2021. okt. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
#4 gondolom te is interjuztal mar Google-el akkor, szerinted eleg a kozepiskolai matek pl. ahhoz a grafelmeleti tudashoz, amit egy onsite interjun elvarnak?
2021. okt. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
A gráfelmélet jelentős része középiskolai tudásszint, de még az egyetemi témakörbe nyúló része sem valami összetett, kb bevezető anyag. Ez nem egy jó példa.
2021. okt. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

6-os az milyen szempontból releváns, hogy mennyire összetett?

Ha sosem tanultál valamit, akkor nem fogod tudni az összetettségétől függetlenül.

2021. okt. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
54%
A gráfelmélet alapjai egyszerűek, de utána egyre komolyabbá válik a dolog.
2021. okt. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
#7 Olyan szempontból releváns, hogy azért kár egyetemre menni, hogy a gráfelméletet megtanuld. A BSc-s anyagnak a fele ismétlés kategória ha jobb fajta középiskolába jártál, és a maradék sem olyasmi amit ne lehetne egyedül megtanulni (pláne ha arra aspirálsz hogy a Google-nél dolgozz). Nem véletlen, hogy egy dimat vizsgán, de még záróvizsgán is mindenki reménykedik hogy a gráfelméletet húzza ki tételnek, a legkönnyebb témakör az egész BSc-s matekban. Ezért mondtam, hogy rossz példa.
2021. okt. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Rákerestem a kérdésre. Ilyeneket találtam,


"A mai napig sajnálom, hogy a matematikát nem tudom annyira, amennyire szeretném, mert nem vettem elég komolyan."


" Belegondoltál már, hogy miért hívják a programozási nyelvek többségében függvénynek a szubrutint, és hogy ez pontosan mit is jelent? ( [link]

Eszedbe jutott már, hogy amikor beállítasz egy terhelésre reagáló autoscalert (mondjuk Kubernetes HPA-t vagy AWS ASG-t), akkor lényegében egy szabályozót tervezel? ( [link]

Feltűnt, hogy ha szűk keresztmetszetet keresel egy rendszerben, akkor egy többváltozós függvény szélsőértékeit próbálod meghatározni? ( [link]

Vagy hogy ha megpróbálod kitalálni a terhelési grafikonok alapján, hogy hány vCPU lenne optimális a szoftver alá, akkor igazából határozott integrálokkal játszol? ( [link]

Esetleg hogy ha több szálon futó programot fejlesztesz, akkor tömegkiszolgálási problémákat oldasz meg? ( [link]

Oké, hogy működik az RSA titkosítás, de miért is? ( [link]

Az megvan, hogy a SELECT * FROM tabla WHERE id=3 az oszlopkalkulus egyik gyakorlati alkalmazása? ( [link]


"Az analízis jóval komolyabb dolgokat felölel ezen felül. Például mértékelméletet, analitikus függvények elméletét, topologikus tereket, funkcionál-elméletet, differenciálegyenlet-rendszereket, variációszámítást, nemsztenderd analízist (hipervalós számok), stb."


"ha kombinálod sorozatok határértékével, akkor nagyon szép kis Mandelbrot halmazt lehet rajzolni, de jol jön Fourier Transzformáció megértésénél, ami mondjuk jpg tömörítés alapja, ebböl következik a jelfeldolgozás, Robotikai problémák. Pl ha komplex számokat lineáris algebrával kombináljuk, akkor Lyapunov "1. módszere" alapján meg tudjuk állapítani egy rendszerről, hogy stabil-e. Valamint ez a kombó nagyon jól jön mondjuk a quantum számítógépek megértésénél, programozásánál. "


"Az alkalmazott matematika ugyanis nem más, mint a világban lévő folyamatok és dolgok közötti kapcsolatok formális (absztrakt) leírása, hogy következtetni, számolni lehessen belőle. És ezen következtetéseket, számolásokat gép végzi. Amely gépnek a programozó mondja meg, hogy mit csináljon.


Rengeteg helyen el tudsz persze lenni matematika nélkül (UI építés, stb), de ha nem érted a mögöttes matekot, akkor rengeteg kulcs backend funkcionalitást nem tudsz leprogramozni rengeteg szoftvernél. És ezt a matekot érteni kell."

2021. okt. 26. 16:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!