Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tényleg ezen múlik?

Tényleg ezen múlik?

Figyelt kérdés

Azt olvasom több helyen is, hogy egyetemi matek nélkül esélytelen az iparban programozóként elhelyezkedni.

Ez igaz? És tényleg kell az érettségi is? Megkerülhetetlen?



2021. okt. 25. 22:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

9-es nem arról volt szó, egyetemre menni szükséges-e, hanem, hogy egyetemi matek szükséges-e.

Ha te nem tanultál egyetemi matekot (egyetemen, magadtól, a szomszéd kutyától, tökmindegy), csak középiskolásat, akkor nem fogod megoldani azt a feladatot, amihez egyetemi matek kell.


Kell általános iskolába járni, hogy megtanuld a szorzást? Nem kell. Kell hozzá általános iskolás matekot tanulni? Igen, kell.

2021. okt. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

#11 "9-es nem arról volt szó, egyetemre menni szükséges-e, hanem, hogy egyetemi matek szükséges-e."


Az egyetemi matek csak akkor egyetemi matek, ha az egyetem kontextusában beszélünk róla. Egyébként csak matek. Ha valaki nem megy egyetemre, de utánanéz milyen témakörökbe kérdezősködnek egy Google-nél, és megtanulja, szerinted mennyiben számít, hogy amúgy ezt egyetmen oktatják? A kérdés végérvényesen arra lyukad ki, hogy érdemes-e egyetemre menni a matek megtanulása miatt. Végérvényesen nem, mert majdnem biztos, hogy semmit, vagy nagyon keveset nem fognak használni belőle. Akkor érdemes, ha az ember kifejezetten olyan területre akar menni, ahol ez fontos lehet. Ez a kisebbség.


#10 Ezek a példák szinte mind olyanok, amik vagy rendkívül specializáltak, vagy évtizedes szakmai tapasztalat mögé vannak helyezve (azalatt meg sokmindent megtanul az ember). Kutatók, magas beosztású szakmai vezetők, és specialisták foglalkoznak az itt felsorolt dolgokkal. A programozói szakma mindössze néhány százalékát teszi ez ki.

2021. okt. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
60%

>> Ezek a példák szinte mind olyanok, amik vagy rendkívül specializáltak, vagy évtizedes szakmai tapasztalat mögé vannak helyezve


Azok a példák éppen olyanok, amilyen feladatokkal egy programfejlesztő találkozik a mindennapokban. Az egyetemi matek pedig nem egy elvont fogalom, hanem az a szint, amit a cégek elvárnak az alkalmazottaiktól.

2021. okt. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
65%
#13 Nincs kedvem vitába merítkezni, szóval egyszerűen kijelentem: Ez nincs így. Ha félre akarod vezetni a népet, hajrá.
2021. okt. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Itt egy jó kis írás erről az egésztől [link]
2021. okt. 27. 04:10
 16/20 anonim ***** válasza:

Úgy mondanám, hogy aki be akarja magát biztosítani, az nem árt, ha nem csak kódolni tud, hanem ért a matekhoz és/vagy egy magasabb, elméletibb szintjéhez a szakmának. Nem tudjuk, mi lesz 10-20 év múlva, nem vagyok benne biztos, hogy ugyanennyire keresettek (inkább jólfizetettek) lesznek a csak kódolni tudó szakemberek.


DE! Nem kell a közvetlen munkavégzéshez matek jelenleg. Nagyon sokan nem értenek sem a matekhoz, sem annyira az algoritmuselmélethez, sem a vashoz... Hogy kellene-e vagy sem, azt munkaköre válogatja, nyilván az ember nem tudhat mindent, hatalmas ez az iparág, nehéz megmondani, hogy mi hol releváns épp. Viszont akkor sem egyetemi szintű tudás kellene, hanem annál valamivel több utánajárás. De az egyetem egy jó alap.



Jelenleg is jobb esélyekkel indul a pálya elején a diplomás, de magához a szakmához (pontosabban bizonyos részeihez) nem kell feltétlenül felsőfokú végzettség. Az interdiszciplinárisabb területekhez és a magasabb felelősséggel járó munkakörökhöz szokták kérni, rajtam is bevasalták idővel. De el lehet kerülni. Érettségi viszont azért illene.

2021. okt. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
#13 A cégek telibesz.rják milyen szintű matekot tudsz, nem elvárják. Őket egy dolog érdekli, tudsz profitot termelni vagy nem. Amíg az megy, addig az se izgatja őket, ha szuperszámítógép kell egy összeadáshoz.
2021. okt. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
57%

17 /10:20/

A cégek képesítést várnak el. Ha ez megvan, akkor foglalkoznak egyáltalán azzal, hogy a képesítés mögött van-e tudás is.


A programozás nem más mint matematikai módszerek adoptálása különféle helyzetekre, problémákra.

A matematika, a matematikai látásmód szükségességét az a kérdés is remekül példázza, amit az alábbi linken találtok:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..


Itt azt kellett volna felismernetek, hogy egy szélességi bejárás algoritmusára van szükség.

Megtörtént ez? Nem. Egyedül a 4-es válaszoló reakciója volt megfelelő.

2021. okt. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#18 "A cégek képesítést várnak el" Igen, képesítést. Méghozzá olyan képesítést, ami nekik pénzt termel. Ez az esetek többségében nem matematikai.


"A programozás nem más mint matematikai módszerek adoptálása különféle helyzetekre, problémákra..."

..volt úgy nagyjából negyven éve. Azóta igen sokat tágult a szakma. Ma már a legtöbb programozó nem végez az alapműveleteknél bonyolultabb matematikát a munkája során.


"A matematika, a matematikai látásmód szükségességét az a kérdés is remekül példázza, amit az alábbi linken találtok:"

Ami egy tipikus tankönyvi példa, és nem olyasmi, amit elédtolnak egy munkahelyen.


Mint minden iparágat, ezt is a pénz hajtja. Ez pedig azt jelenti, hogy az lesz sikeres, aki hatékony, a hatékonyság záloga pedig, hogy nem találod fel a kereket, és végképp nem tartasz szemináriumot arról, hogy miért forog, amikor előre elkészített autókkal is tudsz dolgozni. A matematika használata egy nagyon szűk réteg kivételével kihalt a szakmából. Manapság a megkövetelt szaktudás szinte kizárólag technológiai jellegű, érts ehheza t echnológiához, érts ahhoz a technológiához, ismerd a különböző szoftverfejlesztési modelleket, fő irányelveket, miegyéb. A matekot már elvégezték előtted, neked nem kell.

2021. okt. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Olykor nevetséges, olykor meg vérlázító dolgokat írsz.

Szerencsére nincs közöd ehhez a tevékenységhez, mert ha lenne, akkor nagyon sok kárt okoznál.

2021. okt. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!