Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen volt a legjobb programo...

Milyen volt a legjobb programozó akivel együtt dolgoztál?

Figyelt kérdés
2021. okt. 30. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Kb. 180cm magas, szakállas, szemüveges, 35 év körüli. Nős három gyerek apja. Átlagos testalkatú. Jó humorú. A feje kicsit hosszúkás volt. A feje két oldalán egy egy fül volt, amire szüksége volt a szemüveg miatt. Jahh ér orra is volt de csak azért amit Voltaire is írt a Candide-ban: "Orrunk például azért van, hogy legyen min hordani a szemüveget, s lám ezért is hordunk szemüveget."

Volt két lába, szintén Voltaire Candide: "Lábunk láthatólag arra való, hogy nadrágot húzzunk rá, ezért is van nadrágunk."


Vagy pontosan mire vagy kiváncsi?

2021. okt. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mondanám, hogy vicces vagy, de ez borzasztóan gyenge.


A "Programozás" kategóriában az ember arra kíváncsi, hogy szakmai szempontból miért volt a legjobb. Miért volt jó vele dolgozni, miért gondolod azt, hogy ő volt a legjobb kolléga.

2021. okt. 30. 20:22
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Mindanám, hogy "hűlye kérdésre, hülye válasz". Az, hogy "milyen" a fő kérdésbe nem tetted bele.

A specefikációnak, pedig pontosnak kell lennie, mert akkor a programozó sem tudja, hogy egyes le nem írt problémákra mi az üzleti és technikai megvalósítás.

2021. okt. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ha bemegyek egy autószalonba és azt mondom, hogy szeretnék venni egy autót, akkor az ott lévő alkalmazott megkérdezi, hogy na és játékautót akarok vagy igazi autót? Mert hát nem volt specifikálva.


Komolyan, egy katasztrófa ez a fórum.

2021. okt. 31. 08:25
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Akkor inkább azt kérdezik, meg, hogy: Sportautót vagy terepjárót? Ugye? Nem mindegy. :) Ha szerinted katasztrófa, akkor miért vagy itt? Szia! :)
2021. okt. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

> Ha szerinted katasztrófa, akkor miért vagy itt?


A remény hal meg utoljára :D

2021. okt. 31. 11:10
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem, te vagy a katasztrófa, ha fel se merül benned, hogy a "jó" nem mértékegység. Minimum definiálni kellene, hogy milyen tulajdonság, és mit jelent a jó illetve rossz. Anélkül a kérdés szó szerint megválaszolhatatlan.
2021. nov. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy definíció és levezetés, ez a matematikában jól működik, de ez a fajta gondolkodás nem képes minden jelenséget leírni a világunkban. Nem varázslásra és ezotériára gondolok, hanem egyszerűen arra, hogy nem minden axiomatizálható.


A kérdés pont arra irányul, hogy mit jelent számodra az, hogy valakivel "jó" együtt dolgozni.


Azaz, egy válaszoló a válaszában definiál egy rendszert, amin belül el lehet dönteni, hogy egy ember "jó" vagy "rossz" programozó. Nem lesznek éles határok és szinte biztos, hogy ahány ember, annyiféle vonatkoztatási rendszer lesz a szubjektív tapasztalatok és élmények miatt.

2021. nov. 1. 09:14
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem sértegetni akarlak, de nekem ez a benyomásom lett most rólad, hogy az a fajta ember vagy, aki könyvekből megtanul valamit és ahhoz mereven ragaszkodik.


Írtad előzőleg, hogy a "specifikációnak pontosnak kell lennie".


Ez a legelterjedtebb és leghatékonyabb szoftverfejlesztési módszertanban, az agilis szoftverfejlesztésben, egyáltalán nem igaz. A programozó és az üzlet közösen érti meg a problémát, közösen dolgozza ki rá a megoldást.


Az, hogy van egy merev specifikáció ami mindent leír és a programozó mechanikusan követi ezt, egész egyszerűen nem működik komplex szoftverek esetén.


Ezért írtam, hogy egy katasztrófa ez a fórum. Itt nem szakmabeli emberek vannak, hanem hobbiprogramozók és ezért nem tudnak válaszolni a kérdésre. Teljesen más egyedül csinálgatni valamit és 10 fős csapatban két hetes sprintekben szoftver szállítani.

2021. nov. 1. 09:25
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok jó (=nagy szakmai tudással rendelkező) munkatárssal dolgoztam már együtt. Amitől a legjobbak kiemelkedtek, azok a soft skillek voltak. Kommunikáció, csapatmunka, emberi hozzáállás, humor, stb. Amikor valaki szerint ez tök felesleges, mert csak az számít, hogy hány perc alatt gépeli be az algoritmust és mennyi bugot gyárt közben, az eltekint attól a ténytől, hogy az EMBER jár a munkahelyre, nem a robot a fejében. Attól lesz (szerintem) egy jó szakember a legjobb, hogy amikor mentorál vagy segít, akkor nem csak szakmailag, de emberileg is olyan, akivel szívesen töltöd az idődet. Akihez oda mersz menni, akivel beszélgetést mersz kezdeményezni és aki, amikor rohadtul minden kérdésre csípőből nyomja a választ még baromi rendes is veled, és egy pillanatra sem érződik benne a lenézés vagy ilyesmi. Nekem ettől volt a legjobb a legjobb.
2021. nov. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!