Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++: kezdőként milyen doksiból...

C++: kezdőként milyen doksiból érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

C++ nyelvet kezdőként milyen doksiból pérdemes tanulni?

Olyan dokumentumra gondolok, amely a legalapabb dolgoktól indul (változók deklarálása), bemutatja a függvényeket, azok típusait, használatát, elmagyarázza a paraméterátadást, valamint hogy "mit miért használnak a függvényekben" és "miért úgy".

Először a sima C nyelvet kell megtanulni vagy lehet rögtön a C++?

Akár standard-dek, specifikációk is jók, ha segítenek ebben a tanulási folyamatban.

Minden érdekelne, linkelnétek ilyen dokumentumokat, vagy konkrét szerzőtől ajánlanátok könyvet?

Azzal tisztában vagyok, hogy csak egy bizonyos szintig lehet könyvből megtanulni, de alapok nagyon jól jönnének.



2021. okt. 21. 19:23
 1/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
88%

Teljesen kezdőként szerintem ez megfelelő:

[link]

Vannak benne egyszerű tesztek is.


Az egyáltalán nem feltétel, hogy előtte már ismerd a C-t.

2021. okt. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

asszem az eltének van egy kb 100 oldalas jegyzete ami publikus (programozási nyelvek c++)

iirc az az alapoktól kezd és minden fontos dolgot elmond, amiből egy csomó mindent az ilyen alap tutorialok kihagynak

2022. jan. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Be tudod linkelni?
2022. jan. 25. 16:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a "Tanuljuk meg a C++ programozási nyelvet 24 óra alatt" könyvből tanultam kb 8 éve, nekem anno bejött, érthetően magyarázott. Azóta már annyi könyvet meg dokumentációt elolvastam, hogy nem tartom számon őket.


Ittvan még 2 hasznos oldal az egész STL-re, példákkal együtt:

[link]

[link]


Ha pedig megy az STL, akkor jöhet a boost library, az szinte elengedhetetlen, design pattern-okba is belenézhetsz, de azt nem ajánlom, amíg a nyelv nem megy folyékonyan.


Legjobban akkor tanulsz, ha aktívan használod a nyelvet és valós dolgokat programozol, kezdésnek jók a példák is meg a feladatok, de próbálj meg valami hasznosat kitalálni, amire szükséged van és azt leprogramozni.


"Először a sima C nyelvet kell megtanulni vagy lehet rögtön a C++?" A C++ a C kibővítése, pár apróságot leszámítva minden bennevan a C++ban, ami a C-ben. Nekimehetsz a C++-nak, énis azt tanultam először, aztán C-ben programoztam embedded berendezéseket.

2022. jan. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt lefelejtettem: [link]
2022. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A c++ tantusz könyv kapható magyarul, és modern c++t tanít:

[link]

2022. júl. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!