Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Aki programozóként dolgozik...

Aki programozóként dolgozik huzamosabb ideje, és mellette edzőterembe jár, az mit vesz észre a fizikumán? Tudtok mellette fejlődni, tartani a fizikumotokat? Hogyan oldjátok meg a kaját? Akinek nem releváns a kérdés az hagyja figyelmen kívül.

Figyelt kérdés
Igen igen tudom...rossz kulcsszavak, de most kifejezetten az edzőterembe járó fejlesztőkre vagyok kíváncsi, nem más munkát végzőkre. Junior fejlesztőként dolgozok, mellette egyetemre járok. Sikerült 3 év alatt egy komolyabb testet összehoznom, és félek hogy idővel elveszíteném ahogy építem a karrierem.

2021. nov. 1. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a problémádat. Én most kezdtem el edzeni munka mellett. Gyakorlatilag ez a legtökéletesebb munkakör edzéshez. Nem fáradsz el fizikailag a melóban, és ennél kötetlenebb munkát nem találsz. Bármikor fel tudok állni főzni, elmenni edzeni, kajálni.

Bármilyen más munka sokkal jobban akadályozná a fejlődésem. Az pedig, hogy van-e időd rá, vagy nincs, az nem a programozóléttől függ.

2021. nov. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az egyessel. Ez a munkakör csak előny, évek óta edzek programozó állás mellett és mindent össze lehet hozni. Napkozben mentálisan dolgozol, munka után pedig fizikailag. Konkrétan ha nem edzenek, ennyi ulestol szrul is ereznem magam.
2021. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az osszefugges?
2021. nov. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az hogy ez a két dolog mennyire összeegyeztethető. Köszönöm a válaszokat amugy.
2021. nov. 1. 22:04
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
De a gyuras szabadidos tevekenyseged gondolom. Ha szabadidodben konditerembe jarsz, akkor milyen szempontbol relevans, hogy munkaidoben programozo vagy, fogorvos, titkarno, allatidomar, vagy pek?
2021. nov. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra van időd, amire akarod, hogy időd legyen. A legrugalmasabb meló, ami létezik.
2021. nov. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fejlődik kifejezetten a fizikumom, de azért, mert naturálban, különösebb megszorítások nélkül nem is futja többre és elégedett is vagyok magammal. Csak sprintben szoktam már a határaimat feszegetni meg néha váltok gyakorlatot, mert megunom a régit, de azt sem a fejlődés miatt. Lényegében elértem, amit akartam a testemmel, egy szálkás, de nem túl izomkolosszus külsőt. Ha akarnék versenyezni, a munkám szerintem nem akadályozna benne, van időm, energiám és pénzem is mellé, csak nem vagyok motivált egyszerűen ezt ennyire tolni.


A kajában nincs mit megoldani, eszem, amikor tudok, már rég abbahagytam a kisadagozást, semmit nem befolyásolt nálam. Hét elején lefőzök egy nagy adag húst különféle fűszerezéssel, azt kiadagolom és csak ki kell olvasztani. Azt szoktam vinni ebédre is meg fehérjeport és mindenféle szárított gyümölcs-mag kombókat napközben enni.


Ez egy életmód számomra, értelemszerűen nem is szabadna, hogy befolyásolja drasztikusan a napom. Csak az számít, hogy a heti edzésem és pihenőim stimmeljenek és a napi tápanyagbevitelem. Azt meg simán meg lehet oldani. De rendelhetsz is ételfutártól, vannak ott is fitt kaják, csak általában két adag kellene:D


Figyelj, egyetem és munka mellett, a legnagyobb szopásban is tudtam tartani a heti 4 edzést minimum, a munka ezek után megváltás önmagában.


Egyébként meg ha a külcsín miatt nem is, már csak az egészséged miatt KÖTELES vagy mozogni rendszeresen ülőmunka mellett. A törzsizmaidat akkor is muszáj lennél megdolgozni, ha nem akarnál gyúrni, különben néhány év és kezdődik a hátfájás, kézzsibbadás és társai. Éljen az ülőmunka.

2021. nov. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem a kérdést. Jó tested attól lesz hogy edzel, megfelelően táplálkozol és eleget alszol, ezek közül egyiket se üti ki a programozós munka jobban mint bármely más munka, esetleg az egyetem. Az hogy végig seggeled a napot még segít is, rendes jól esik mozogni utána.
2021. nov. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ülőmunkát végzők esetén az is nagyon fontos, hogy munka közben, amikor teheted óránként 10 percre fel kell állni, kicsit járkálni, nyújtózkodni, a szemedet is pihentetni kell, távolba nézni. Ez a munka törvénykönyvében is benne van. Az egész napos ülés következtében bizonyos izmok megrövidülnek, mások megnyúlnak. Ha erre hirtelen elkezdesz edzeni, azzal árthatsz is magadnak. Ezt a negatív hatást ellensúlyozza, ha munka közben felállsz néha a gép mellől. Kiemelten fontos edzés előtt az alapos bemelegítés. A szokásos edzések mellett érdemes gyógytornázni is, már megelőzési céllal, így elkerülhetőek a gerincproblémák.
2021. nov. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én már huzamos ideje dolgozok programozóként, 15 éve.

Rendszeresen végzek súlyzós edzéseket nagy súlyokkal.

Mielőtt teljes állásban programozni kezdtem, rendszeresen végeztem nehéz fizikai munkát, mellette futás, biciklizés, túrázás.


Tehát a fizikai aktivitásom jellege eléggé megváltozott, ennek megfelelően azt vettem észre a fizikumomon, hogy az állóképességem sokat romlott, viszont az izomtömegem és izomerőm meg sokat nőtt.

2021. nov. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!