Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valóban van még üzleti értéke...

Valóban van még üzleti értéke a böngészős játékok 2021-ben?

Figyelt kérdés

Nemrég belebotlottam egy játékfejlesztéssel/progarmozással foglalkozó (nem magyar) fórumon egy illetőbe, aki régebben WebGL játékokkal foglalkozott. Ezt a tevékenységet abba hagyta mivel elvileg azóta már nagyban dolgozik más projekteken, így megosztotta a jónéppel az "üzleti titkait" (tudom ez nagyon cliché, de várd ki a végét)


Állítása szerint 2 hét alatt összerakott 2D-s, platformer/logikai játékokat rendszeresen adott el néhányszáz dollárért, különböző, ilyen bögészős játékokra alapuló weboldalaknak (Armor Games, Addicting Games, csak hogy említsek párat).


Pár száz dodó nem tűnik ugye soknak, de egyik sem kér platfom exluzivitást, azaz többnek is eladhatod ugyanazt, így ha teszem azt átlag 300 dollárért eladja 6 különböző helyen ugyanazt a játékot, akkor már mindjárt 1800$-nál (~560k forint) járunk... 2 hét alatt...


Elég részletekbe menően, hosszan írt erről a folyamatról, és mivel pénzt nem kért az információkért, így esetlegesen ha kamu lenne se származna semmi haszna a dologból, csak az elfecsérelt ideje amit az irományába ölt.


Unity képes ugye WebGL formátumba exportálni a projektet, és ezzel a platformal egy kevéske tapasztalatom már van, illetve webfejlesztésben is van valamennyi tapasztalatom, bár nem hiszem hogy ehhez erre szükség lenne.


A kérdés tehát hogy érdemes-e megpróbálni a böngészős játék fejlesztést?



2021. nov. 9. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Oké, van egy forrásod, akkor ha már listázta, hogy hol vásárolnak fel, akkor érdemes lenne ott körülnézni, hogy valóban így van-e és esetleg rákérdezni, hogy ténylegesen vásárolnak-e meg játékokat.... Ennyi a titok nyitja, ezzel már el is dől, hogy ténylegesen megtörténhetett a dolog vagy sem.
2021. nov. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én erre nem láttam sok esélyt, mivel nem fix összegről van szó, elég alkudozásos megegyezés alapú a pénz amit adnak érte és nekem úgy jött le hogy konkrét árat nem mondanak ennek tekintetében. A "forrás" amit találtam alapján is 250-700 $ között mozgott neki is folyamatosan.


Így volt két opcióm:

Megkérdezem őket ahogy te is írtad, és akkor majd kapok egy félig-meddig pontos képet,

vagy megkérdezem itt hogy hátha van valaki másnak is tapasztalata, és tudtok-e konkrétabb választ adni


Mint látod utóbbival próbálkoztam először, de ha nem jön be akkor nyílván a másik, általad is említett megoldáshoz fordulok

2021. nov. 9. 23:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem foglalkoztam sose ilyesmivel, de az információval viszont úgy vagyok, hogy első kézből a legbiztosabb. Főleg ugye interneten arc nélkül, mondhatja bárki, hogy igen Ő is csinált ilyet, és meggazdagodott belőle. Lehet igaz, lehet van benne egy kis sarkítás, de az is, hogy teljesen kitalált dolog.

Viszont ha ők maguk a felvásárlók írják, hogy igen van lehetőség, max az összeg függ attól, hogy mit tudsz mutatni, és aszerint döntünk, akkor már lehet hitelt adni a dolognak, és akár foglalkozni vele jobban.

( Na meg az olyan apróságokat tisztázni, hogy azok az összegek, msot ténylegesen netto, fixen kifizetett összegek, vagy esetleg van valami feltétel, pl, adott számú vásárlás a megjelent játékra stb. )

2021. nov. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem mire gondolsz, és valószínűleg előbb-utóbb kontaktba fogok kerülni a felvásárlókkal. Azért még továbbra is várom itt a válaszokat hátha van valakinek még személyes tapasztalata a témában :)
2021. nov. 9. 23:25
 5/9 anonim ***** válasza:

A kb. havi 1 millió forintos bevétel azért nem tűnik olyan soknak így, hogy gondolom agyondolgozza magát... ahhoz képest, hogy egy cégnél alkalmazottként ugyanezt megkaphatod, fix 8 órás laza munkával. Kockázat nélkül.

Ha meg még adózol is belőle, akkor pláne.

Bár ha valaki ezt szereti csinálni, akkor nyilván jó.

2021. nov. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

igen simán lehet benne ráció a mai világban is

nem csak régen voltak menők a flash játékok, ma ugyanúgy jókat lehet szórakozni 1-1 WebGL-es, esetleg sima JS alapú játékokkal

2021. nov. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű 2D-s játékokkal nem hiszem, hogy nagyon sokat lehet keresni, bár a 2000-es évek végéről, 2010-es évek elejéről emlékszem pár sikeresre:


- Happy Wheels, Red Ball sorozat, Toxic, Super Mario portok, Scary Scavenger Hunt, The Heist

...de akár a Honfoglalót is említhetem ;)


vagy a Trollface launch, meg ehhez hasonló kis khm... érdekes játékokat.


Viszont az Adobe Schockwave/Adobe Flash/etc 3D-s, böngészőn futtatható játékok nagyon nagyot tudtak ütni.


- Team Tanks, Fly Like a Bird sorozat, Traffic Slam sorozat, Cab Driver, pár helyen a Minecraft böngészős futtatását is megoldották (nem túl jogszerűen), Brakeless, On the Run, stbstb... elöntöttek az emlékek, és még egy csomó játék van, aminek egyszerűen nem jut eszembe a neve!


Ma már kevésbé van ezeknek piaca szerintem, mert amikor én voltam gyerek, még mindig nem volt mindenkinek számítógépe otthon (nekem sem sokáig), a sulis gépekre meg nem volt szabad játékot letölteni... :)

Ma meg már szinte mindenkinek van okostelefonja, számítógépe, és főleg a gyerekek inkább már okostelefonon játszanak. A 10 éves unokatesóm szinte sohasem számítógépezik.

Úgyhogy én azt mondanám, hogy a "nagy pénz" abban van, ha cross-platform tudsz fejleszteni akár valami egyszerűbb, mégis izgalmas játékot.

2021. nov. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Viszont az Adobe Schockwave/Adobe Flash/etc 3D-s, böngészőn futtatható játékok nagyon nagyot tudtak ütni."


Kivéve, hogy már megszűnt az Adobe Flash támogatása és a legtöbb böngésző már nem támogatja ezeket.


"Ma már kevésbé van ezeknek piaca szerintem"


[link]

[link]

2021. nov. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Kivéve, hogy már megszűnt az Adobe Flash támogatása és a legtöbb böngésző már nem támogatja ezeket."


Ezért írtam múlt időben...


" [link]


[link]


Akkor csak simán kinőttem ebből.

2021. nov. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!