Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Gépészmérnöki <-> programozói...

Gépészmérnöki <-> programozói karrier?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan emberke véleményére lennék kíváncsi aki hasonló cipőben járt.

Gépészmérnöknek tanulok, ami nem rossz, elvagyok, viszont mostanában jöttem rá hogy a programozást igazából jobban élvezem. A képzés során is igyekeztem ráfeküdni az elméleti, matekos, fizikás, algoritmizált problémamegoldós és hasonló területekre.


Szerintetek koncentráljak célirányosan a prog-ra, vagy vannak jelenleg is most az iparban olyan határterületek, amik kifejezetten jól programozni tudó gépészmérnököket igényelnek / az átlagosnál több műszaki szemlélettel rendelkező programozót?


Illetve, ha pl. egy prog állásra kérnek diplomát, egy gépészmérnöki MSc-t egy elméletibb specializációval (gépészeti, fizikai folyamatok modellezése) szintén elfogadnak?


Köszi előre is a válaszokat.



2021. nov. 14. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó, mehet
2021. nov. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyakorlatban tök mindegy, milyen diplomád van, amíg informatika területén szerezted azt. Viszont: csak szereted a programozást, vagy megy is, illetve mióta feküdtél rá jobban? Nem mindegy azért, hogy valaki 2 hónapja "nyúzza" a programozást, vagy 1 éve. Szerintem adj magadnak 6-8 hónapot, mielőtt úgy döntenél, programozó akarsz lenni. Szerintem biztosabb, ha elvégzed amin most vagy és érdeklődsz majd progis és nem progis melók iránt, aztán majd eldöntöd ott helyben, hogy menni fog-e vagy sem.
2021. nov. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 én legalábbis így tettem, késleltetve, kitapasztalva a dolgot. Én 1 év "programozás" után döntöttem el, hogy programozni akarok és fogok is. Ennek már 4 éve, azóta sem bántam meg. :)
2021. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már egy jó egy-másfél éve programozgatok. Illetve gyakornoki helyen kell a munkához sokszor kódolni, és ott is azt érzem, hogy azt élvezem a legjobban igazán az egész munkában. Ugyanakkor ezek egyszerű kódok, monoton, kb bárki meg tudja szerintem csinálni, szeretnék ebben továbblépni.
2021. nov. 14. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Mehatronika, ipari automatizálás és hasonlók határterületeknek tűnnek. Ide valószínüleg elektronika is kell, nem tudom ebből gépészek mennyit tanulnak.


Legtöbb szoftverfejlesztői munkához nem kell sok matek és fizika de ugye ez függ a területtől és attól, hogy milyen szinten űzi a szakmáz az ember.


Eddig milyen nyelveken kódoltál?

2021. nov. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Python, C#, minimális Java.

Januártól van tervben hogy elkezdek intenzíven C, C++, Java nyelveket tanulni.

2021. nov. 14. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!