Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » SQL el + JAVA val kapcsolatos...

SQL el + JAVA val kapcsolatos kérdés (részletek alul)?

Figyelt kérdés

üdv.

Eléggé kezdő vagyok még sql tekintetében. A problémám a következő lenne. Van egy programom, ami visszaad olyan paramétereket, hogy sorszam INT, tipus STRING, meret STRING, akatreszek List<String>. Az alkatrész listát miként tudom létrehozni SQL ben? Szeretném ha szűrhető lenne az adatbázis az alaktrészek szerint,pl. megkeresni az összes olyan item et amibe beépítették A,B,K,X alkatrészeket. Amennyire látom közvetlenül nincs lehetőség arra,hogy SQL ben tömb szerű elemet rakjon az ember. Találtam olyan megoldást,hogy side table-t használnak rá. Az nekem kezdőként nehézkes. Kb 25 alkatrész van összesen ami számításba jöhet. Van olyan egyszerű de jobb megoldás mint az,hogy mind a 25 alkatrészre csinálok egy külön oszlopot?


2021. nov. 26. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen adatokat tárolsz alkatrészekből?

Ha ezek általánosnak minden alkatrésze pl tömeg, méret, ár akkor elegendő egyetlen oszlop ami megkülönbözteti az alkatrészt ez lehet egy alkatrésztípus ID de akár egy string is.



ORM használata sokkal kényelmesebb egyébként.

2021. nov. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Listát jellemzően relációkkal és külső kulcsokkal érdemes csinálni.
2021. nov. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi, rákeresek ezekre hogy miként kell csinálni.
2021. nov. 26. 11:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Relációs adatbázban kapcsolótáblával szokták megoldani az ilyet, mert ez egy több-több kapcsolat. Van a termék, ami több alkatrészt is tartalmazhat, de egy alkatrész (típus) több termékbe is tartozhat.


Ezért van 3 tábla, egy a termékek táblája, egy az alkatrészeké, és van egy kapcsolótábla, ami foreign key-eken keresztül kapcsolódik a másik kettőhöz. Csak két oszlopa van, az egyik a termék ID-ja, a másik az alkatrész ID. Szóval, ha az 1-es terméknek alkatrésze az 1-es, 2-es, 3-as alkatrész, akkor a kapcsolótáblában van 3 bejegyzés: (1,1), (1,2) és (1,3).

2021. nov. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!