Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Interjún mit válaszolsz arra...

Interjún mit válaszolsz arra a kérdésre, hogy mik a fő motivációid a továbbiakra, és mit akarsz 5-10 év múlva magad mögött tudni?

Figyelt kérdés
Meg vannak a saját válaszaim, de azért érdekelne, hogy más hogyan látja
2021. nov. 29. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

"mik a fő motivációid" pénzkeresés, pénzkeresés, pénzkeresés

"mit akarsz 5-10 év múlva magad mögött tudni?" Kódolást


Ha cégek lehetnek profit motiváltak miért ne lennék én is?

2021. nov. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
#1: mert nem te vagy döntési pozícióban. Mindenki a pénzért megy dolgozni, nem mondasz vele semmit. Nehogy úgy vegyék le, hogy még pofátlan is vagy.
2021. nov. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

"hogy mik a fő motivációid a továbbiakra" Én ilyenkor szoktam eléjük b@szni egy kupac számlát. Mégis mi a f@szom motiváljon arra, hogy napi 8-10 órákat elcsesszek az életemből valamire, amire nem mindig szeretnék?


"mit akarsz 5-10 év múlva magad mögött tudni" Az ilyen hülye kérdéseket mint az előbbi. Dolgozni mennék a céghez, nem lélekelemzést folytatni.


Sok helyről elküldtek ezek miatt, viszont ennek örülök. Így találtam olyan helyet, ahol nem kérdeznek semmit azon túl, hogy mit tudsz letenni az asztalra.

2021. nov. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 :)


Köhöm.. Szerintem nem úgy működik, hogy "nem te vagy döntési helyzetben". Ez olyan mint a párkeresés. Elmész a céggel "randira" és ismerkedtek. És te is mondhatod azt, hogy kösz... Nem!


Én is voltam így, mikor voltam egy interjúl, de nem felelt meg utólag az igényeimnek. Így inkább azt mondtam a HR-esnek, hogy nem erre számítottam, így inkább visszavonnám a jelentkezésem.


Persze más szituáció mikor nem keresel pozíciót, így téged próbálnak megkörnyékezni, mint mikor aktívan keresel.


De a kérdésre a válasz:

- Mi a fő motivációd? => Technológiailag és emberileg is fejlődni. Mert mindent lehet jobban csinálni.

- Mit akarsz 5-10 év múlva csinálni? => Nem vagyok jós, hogy 10 évre előre lássak, hanem 4-5 év távlatában valamilyen csapat vezetői vagy architect irányban kipróbálni magam.

2021. nov. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nyilván állásinterjúra nem megyek, amíg úgy van, ahogy most mondom:

Nem tervezek 3 hétnél előrébb, szóval fogalmam sincs.:)


Ha elmegyek, akkor nyilván egy az élethelyzetemhez passzoló munkát, munkahelyet nézek és pályázok meg.

És akkor csak tudom már, hogy mért pályáztam meg.:)

Pl. mert pont egy heti ennyi órában ilyen ritmusban munkát kerestem ilyen fizetésért, ez nekem megfelel és pont ezt szeretném megkapni.


Az, hogy 5-10 év múlva mit szeretnék, akkor érdekli őket, ha ők 5-10 év múlva is szeretnének a most felvett emberrel dolgozni, és rálátni, hogy ő ugródeszkának, vagy végleges munkahelynek tekinti-e most ezt a munkahelyet, illetve szeretne-e előléptetést, külföldi munkát a cégen belül stb.

El lehet mondani, hogy pl. fel akarod újítani a lakásod, és ehhez kellene évi 3 millió megtakarítás 2,5 éven át, és utána meglátod, hogy milyen lehetőségeid vannak a cégen belül, és csak utána fogsz újratervezni, 3 évig nem. És hogy szeretnél a városban élni még 5 évig biztos, aztán lehet, hogy újratervezel.

Például.

2021. nov. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Semmit.

Felállok, ha kaptam kávét/vizet, azt megköszönöm, és csá.


Ahogy motivációs levelet sem vagyok hajlandó írni, úgy nem vagyok hajlandó arra sem, hogy mindenféle retardált HR-esek ostoba kérdéseire válaszolgatással pazaroljam az időmet és pusztítsam az agysejtjeimet.

Nálam ez egy kategóriába esik a "Milyen fa lennél" kérdéssel.

2021. nov. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Viccen kívül az első válaszoló mellett állok (esetleg egy picit szebben megfogalmazva)


Nekem az a tapasztalatom, hogy ilyen helyzetekben értékelik az őszinteséget a nyilvánvalóan betanult sablonválaszokkal ellentétben.

2021. nov. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De erre senki nem kíváncsi, mindenki tudja, hogy pénzet akarsz keresni, és jobban örülnél neki, ha a semmi tevésért fizetnének, de a 2. opció az az, hogy megdolgozol érte és azért kapsz pénzt. És az érdekli, hogy ha már meg kell érte dolgozni, akkor miért ezt csinálod?


Ha a randin megkérdezik, hogy miért engem akarsz?

Ennyiből azt is mondhatod, hogy "mert bejössz és már két éve nem dugtam"


De a dugós oldaláról nem beszélsz, mert egyértelmű, hogy főként emiatt, érdekel a dolog, de ezen felüli oldaláról kérdezett a másik fél

2021. nov. 30. 16:16
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ha a randin megkérdezik, hogy miért engem akarsz?


Ennyiből azt is mondhatod, hogy "mert bejössz és már két éve nem dugtam""


mert talán nem csak a szex miatt mehetsz randizni. ahogy nem csak a pénzkeresés miatt mehetsz programozni.


tessék arról beszélni, hogy miért szeretsz programozni. ha meg nem szeretsz, alapból jól elbasztad a pályaválasztást.

2021. nov. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Úgy szeretek programozni mint ahogyan enni, nem szeretek bármit enni ahogyan bármit programozni sem, hanem bizonyos dolgokban szeretek programozni, bizonyos célokkal, és ez határozza meg, hogy képes vagyok a hosszútávon együtt dolgozni velük vagy sem


Ugyanakkor, ha nincs semmi kaja, akkor a száraz kenyér is jó, de hosszú távon az nem okoz feltöltődést


Na mind1, sztem megy ez, erről nagyjából tudok beszélni, de mégis úgy érzem ennek ellenére, hogy valami más válaszra számítanak


Node, egyszer majd összejön, köszi a választ

2021. nov. 30. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!