Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban, ha vannak listák is,...

C#-ban, ha vannak listák is, akkor minek a tömb?

Figyelt kérdés
VAgy mindkettőt másra kell használni, vagy csak elfelejtették kiszedni a tömböket, vagy nem akartáák, mert akkor a régi progik nem futnának?
2021. dec. 1. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
lista és a tömb nem ugyan az :)
2021. dec. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy ugyanaz, csak a tömb elemeinek a száma már nem módosítható, míg a listáé igen. De én nem értek úgy ehhez azért is kérdeztem
2021. dec. 1. 18:09
 3/10 anonim ***** válasza:

a tömb egy elég alap dolog

de ha jobban megnézed, a lista az egy tömb valójában: [link]

2021. dec. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Majd ha valaki idetéved, és olvassa ezt, akkor a kérdésemre a választ írja meg :)

Köszönöm, akár 2030-ban is jó lesz.

2021. dec. 1. 19:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Vanilla tömbre és List<T> -re gondolsz?

Vagy peidg List<T> és LinkedList<T> közötti különbségekre? Mindkettőre rá tudsz guglizni egyébként, 2030 messze van még.

2021. dec. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

kis gugli: [link]

ennél jobb választ nem találsz

2021. dec. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A tömböknek és a listáknak is van helye a programozásban, mivel mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai.

Igaz, hogy a lista egy dinamikus adatszerkezet ami nagy előny a tömbhöz képest, viszont például a keresés, beszúrás, törlés stb. műveletek időigényesebbek mint a tömbnél, mivel egy láncolt listánál be kell járni a teljes listát addig, amíg meg nincs a keresett elem. Vagyis a példánál maradva egy keresés egy listában az O(n)-es. Ezzel szemben a tömb eleme közvetlenül címezhető és egy logaritmikus keresés értelmezve van rajta, ami lényegesen gyorsabb.

2021. dec. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

C# ban a dinamikus tömböt listának hívják. Ne kérdezd, hogy miért..

2021. dec. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát én úgy tudom, hogy azért mert a beépített List<> az nem egy láncoltlista, hanem egy dinamikus adatszerkezet ami gondolom tömbre épül.
2021. dec. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9#

Igen, #3-as linkelte a forráskódját


Cpp-ben értelmesebb neve van a láncot listának: std::list

2021. dec. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!