Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudnátok nekem ebben segiteni?

Tudnátok nekem ebben segiteni?

Figyelt kérdés

A kész gombra kattintva írja ki, hogy mennyibe kerülnek az ajándékok, és amelyikből

választottunk annak a képe jelenjen meg (width=20%; height=150px;)!

Az ünnepre való tekintettel egy játék akciót is meghirdetnek. A dobás gombra kattintva lehet

kockadobást szimulálni.

Ha 1 vagy 2, akkor nincs kedvezmény, 3-5-ig 25%, 6 esetén 50% kedvezmény van.

A dobás gombra kattintva írja ki a dobás eredményét és azt, hogy mennyi kedvezményt nyert

és mennyit kell így fizetnie!



2021. dec. 18. 17:46
 1/4 A kérdező kommentje:
2021. dec. 18. 17:46
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Oké, ez idáig csak egy "kérés az olvasók felé", amit törölnek. (Abból ugyanis nem tanulsz, ha megoldjuk helyetted a feladatod)

Meddig jutottál a feladatban? Mit sikerült megoldani benne (forráskódot tessék feltölteni kódmegosztó portálra - például pastebin.com | jsfiddle.net )? Hol akadtál el?

2021. dec. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az alapokat már úgy ahogy megcsináltam (táblázat, radiogombok), a függvényes rész nem megy annyira.

Itt a forráskód:

[link]

Nem feltétlen azt kérem hogy helyettem csináljátok meg, csak én nem értem, és gondoltam valaki biztosan tud nekem segiteni. Általában utána megszoktam érteni. Előre köszönöm!

2021. dec. 18. 17:55
 4/4 anonim ***** válasza:

A kezdő koncepció majdnem jó.

A radioErteke függvény viszont nem fog jó értéket visszaadni, ha a rádiógomb nincs kijelölve.


Ezért:

1. a ciklus előtt deklaráljunk egy kezdetben 0-át tartalmazó változót (nevezzük a példa kedvéért "radioValue"-nek)

2. a ciklusmagon belül a feltétel teljesülésekor ennek a "radioValue" változónak legyen az értéke a radiok[i].value, illetve lépjünk ki a ciklusból

3. a ciklus után visszaadjuk a "radioValue" változót


Majd összegezzük a kiválasztott tételeket:

1. Hozzunk létre egy két dimenziós tömböt (vagy könyvtár adattípust - kulcsokat és értékeket tároló - tartalmazó tömböt), ahol egy sor egy tétel, az első oszlop a tétel neve (ami rádiógomb name attribútuma), a második oszlop a tétel ára. (A példában nevezzük el "tetelek"-nek)

2. Hozzunk létre egy összeget tároló változót (nevezzük el a példa kedvéért "sum"-nak) kezdetben 0 értékkel

3. Menjünk végig ezen tömb sorain.

4. A ciklusmagon belül a "sum" értékéhez adjuk hozzá az előbb említett radioErteke függvény (aminek nnn paraméterének adjuk meg az 1. pontban említett tömb 0. oszlopát: tetelek[i][0]) visszatérési értékét megszorozva az 1. pontban említett tömb 1. oszlopával: tetelek[i][1]

5. A ciklus után a "sum" változó értékét hozzáadhatjuk a "ki" azonosítójú elem belsejébe.

2021. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!