Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy vegyem rá magam a program...

Hogy vegyem rá magam a programozásra?

Figyelt kérdés
Szerettem csinálni meg minden de sajnos könnyen feladtam, motiváció hiány meg lustaság miatt. Inkább pc játékokkal játszottam vagy telefonon szociális média, böngészés stb. Persze hogy az ember azt jobban szereti,mert az a szórakozás. De sajnos az élet kemény és szórakozásból megélni nem lehet. Ameddig programoztam addig élveztem, de egy idő után nem volt kedvem leülni tanulni. Ha visszatérnék hozzá, hogy csináljam hogy ne hagyjam abba soha?
2021. dec. 25. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebben is lelhetsz szórakkozást. Én például annó a SA:MP-hez írtam játékmódokat, tesztelgettem közben és soha nem untam :) Hiszen játszottam is. Én így tudtam elérni, hogy legyen motiváció.
2021. dec. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

van egy csomó programozható játék

nézd meg a codingame.com-ot

2021. dec. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Tiltsd le a szociális médiát és add el a VGA-d. Nem viccnek szántam.
2021. dec. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Kis matekkal érdemes néha feldobni a programozást. Például: funkcionális programozás, típuselmélet, kategóriaelmélet, algebrai topológia.


Ennek a hátránya ugyanaz, mint ami az előnye. Egyrészt ez a terület végtelen. Könnyű elveszni benne. Haszna sem lesz azonnali. Viszont ad egy végtelenségérzetet, egy táguló horizont élményt, ami sokszor képes kiragadni az embert a megrekedtségből vagy a depresszióból.


Valaki kérdezte itt a GYK-n a logikai rezolúciót egy hónapja. Sikerült összeszednem a választ, de a dolog eszembe juttatta, hogy kíváncsiságból érdemes lenne hosszabb távon felmelegítenem a régi húszéves szerelmemet a Prolog-gal, és megnézni a Prolog egyes utódnyelveit is (Mercury, Curry). Mi minden történt azóta a húsz év óta. Sok dolgot elhanyagoltam.


Meg a kissé elfeledett Haskellt is érdemes lenne újra megóvnom a feldéstől. Sőt, ha már ... akkor már érdemes lenne az Agdát és a Coq-ot is mengéznem. Eddig mindg belejük tört a bicskám, annyira nehezek voltak, de tavaly a karantén ideje alatt sikerült a Martin-Löf típusrendszer egyes szeleteit megértenem, most már ha nehezen is de tudnám követni.


Milyen lenne úgy programozni tudni, hogy az ember magas szinten is képes lehet algebrai összefüggések formájában átlátni nagyobb rendszereket, és erős típusrendszerekkel, fokozatosan és jól megírt teszteléssel folyamatosan jó formában is tudja tartani a kódot. Állítólag erre valamikor ki fog alakulni egy látásmód. Persze itt még messze nem tartok. Egyszerűbb algebrai adatszerkezeteket, monászokat megértek. Remélem sikerül többet is kihoznom belőle. sokszor eltévedek a dolog sűrűjében, és olyakor abbahagyom, de máskor meg a kihívás képes kirángatni engem az elmebetegségből, és fenntartani egy gyakorlási szorgalmat, víziót, perspektívát.

2021. dec. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én most crypto trader botot írok már egy jo ideje (hosszú hónapok), nagyon leköt és a végen lesz haszna is :)


Persze ez csak úgy jó, ha backtesztelsz és így láthatod, hogy jól csinálod-e, amit :)

2021. dec. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg: Unity, Godot, RPG Maker, Solarus, vagy valami hasonló nem érdekel? Csak mert ezekkel hamar lehet látványos dolgokat elérni, szórakoztató, és azért hacsak nem nagyon alap dolgokat csinálsz, nem tudod megkerülni a programozást. Nem mondom, hogy annak, aki soha nem programozott, annak ez jó kezdés lenne, de akinek már van némi háttérismerete, annak szerintem jó alap lehet az újrakezdésre. Aztán ha a kedved megjött, akkor helyette/mellette csinálhatsz "komolyabb" dolgokat is. Elvégre az élet nem csak munka és szenvedés. ;)
2021. dec. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!