Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 33 évesen van értelme a...

33 évesen van értelme a nulláról elkezdeni programozni tanulni és ebben dolgozni majd? Nincs gyerekem és olyan munkát végzek ahol viszonylag sok a szabadidőm

Figyelt kérdés

2021. dec. 27. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Sose késő szerintem elkezdeni megtanulni valamit. Egy intenzív képzés nem sokat, de egy alapot adhat. Egyetemre már nem mennék, max levelezőre.

Előny ha van affinitásod a matekhoz és a logikai dolgokhoz.

2021. dec. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni sosem késő, egyetemre is menj nyugodtan, de inkább estire munka mellé. A levelező mellett nem fogsz tudni dolgozni, mert pénteken is van óra, a munkahelyek 99%-áról nem engednek el, max úgy tudnád megoldani, ha a szabikat azokra a péntekekre veszed ki, de a vizsgákkal együtt rámegy majdnem az egész éves szabid.
2021. dec. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 HakapiszikMatyi ***** válasza:
34%
Nem vagy hozzá idős. Matek, az összeadás, kivonás. szorzás, osztás. Ennyi. Ezeket logikusan összekapcsolni, az már maga a programozás! Nézz pár logikai tesztet a NET-en. Ha nem megy, ne erőltesd. Ha simán megy, vágj bele! A tudással nem veszíthetsz! :)
2021. dec. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

ez nem kor függő, hanem ember függő

apám 50+-osan kezdett neki állni intelligens lakás miatt

2021. dec. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

"Matek, az összeadás, kivonás. szorzás, osztás. Ennyi."


Giga LOL

2021. dec. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 HakapiszikMatyi ***** válasza:
52%

tegnap 16:20

Örülök, ha örömet szereztem a hozzászólásommal. Azt elfelejtettem hozzáírni, hogy ezt a 4 műveletet 2-es számrendszerben kell használni. Nem vagyok IT-s szakember, csak valamikor régen tanultam erről, és még rémlik, hogy 4 alapművelet van a programozásban: NEM, ÉS, VAGY, KIZÁRÓ VAGY. Ezek összefűzéséből jön össze a program. Még most is azt mondom, hogy nem kell matekzseninek lenni ehhez. :)

2021. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves hakap, téged jól átvertek.


Nincs négy alapművelet, csak kettő van. Minden más ennek a kettőnek a fabrikálása, húzása, nyújtása, toszása, megkerülése vagy sokszorozása.

a programozásban pedig három alapszerkezettel valósítunk meg minden programot. Ezek a szelekció, az iteráció és a szekvencia. Böhm-Jacopini tétel, 1966.

A NEM, ÉS VAGY kapukból a hardver épül fel. A CPU és maga a gép. Ezek hárman a digitális alapáramkörök. A kizáró-vagy nem tartozik ide, az már egy kombinált kapu. Az összeadóban jut szerephez, de ismétlem, ez már nem alapelem.

2021. dec. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!