Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » File feltöltés, hogyan?

File feltöltés, hogyan?

Figyelt kérdés

Üdv, megpróbálom érthetően...


Csináltam egy file feltöltő oldalt, ahol nekem lehet feltölteni viszonylag nagyobb méretű filéket, rövid videót, akármit, stb.

Tökéletesen működik. Azonban...

Mikor ember rákatt a "File feltöltése" gombra nyilvánvalóan eltelik néhány másodperc míg a feltöltés valósan megtörténik...


Gondoltam addig írja ki, hogy "kis türelmet...", tehát beírtam a php legelejére, hogy: "Kis türelmet..." a végére meg, hogy "Minden ok..."


Azonban bármit csinálok előbb megtörténik a valós feltöltés és csak utána jelenik meg bármilyen más echos szöveg...


Próbáltam még a html oldalon valami késleltetés berakni, de tök sikertelenül, előbb mindig lefut a php feltöltő kód és utána futtatja a bármilyen más kódot...


Ezt azért szeretném, mert zavaró, hogy mikor rámész a "File feltöltése" gombra, több másodpercig nem történik semmi, (azt hiszi user, hogy valamit rosszul csinált) és csak jóval később jelenik meg, hogy minden rendben...

Tudtok esetleg valami megoldást?



#file upload #file feltöltés késleltetéssel
2022. febr. 19. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
A feltöltést a kliens kezdeményezi, majd ha kész, a szerver válaszol rá. Ha visszajelzést, esetleg progress bart akarsz csinálni, azt kliensoldalon kell megtenned.
2022. febr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én egy olyan kamu dologgal tökéletesen megelégednék, magyarul:


User rákattint a "File feltöltése" gombra és megjelenik mondjuk egy homokóra...

ezután ráfut az upload.php re...

lefut a php és kiirja, hogy minden ok...


a kódjaim működnek, csak nem ebben a sorrendben csinálja...

2022. febr. 19. 21:31
 3/6 A kérdező kommentje:

Kicsit másképen leírva:


<?php


echo "Kis türelmet...";

sleep(5);

echo "Sikeres feltöltés...";


?>


Átlag logikával rendelkező ember úgy gondolná, hogy ez a kód:


a/ kiirja Kis türelmet...

b/ vár 5 másodpercet...

c/ kiirja: Sikeres feltöltés...


A fostalicska Php ezt úgy oldja meg, hogy vár 5 másodpercet és egyszerre kiirja, hogy:


Kis türelmet...

Sikeres feltöltés...


köszönjük Rasmus Lerdorf

2022. febr. 20. 00:03
 4/6 anonim ***** válasza:
A kód pontosan úgy működik, ahogy kellene, csak te nem vagy tisztában a php működésével. Szerintem kezdetnek nézd az, hogyan zajlik a kliens-szerver kommunikáció, és mi történik akkor, amikor te kezdeményezed egy php oldal letöltését.
2022. febr. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Már majdnem segítettem volna, de mikor harmadszorra is a szemembe ötlött ez a szöveg:


"köszönjük Rasmus Lerdorf"

2022. febr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már majdnem küldtem neked egy 2 személyes wellness hétvége vip jegyet, de mikor olvastam hogy a szemedbe ötlött...
2022. febr. 24. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!