Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen C IDE-t érdemes most...

Milyen C IDE-t érdemes most Raspberryn használni?

Figyelt kérdés

Raspberry Pi-re keresek valami C ("sima" C és nem C++) IDE-t, ami elfut a RPI-n, ingyenes, és jól használható, és nem ártana ha lenne benne valami minimál támogatás csoport munkára. Eddig a vim+gcc+make "triót" használtam, most kéne valami "jobb".

A csoport munka támogatás is "zártan" kell menjen, mert nem kerülhet ki a forrás kód (tehát publikus git nem játszik, most van belső git szerverünk, de azért mégis csak 2022-öt írunk).



2022. febr. 21. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

"publikus git nem játszik, most van belső git szerverünk, de azért mégis csak 2022-öt írunk)."


Gitlab és github is támogatja a privát repót az ingyenes verzióban is. Nem értem azzal mi a gond.


A nagyobb IDE-k (jetbrains féle clion vagy egy eclipse) bár elég kényelmesek de tóbb erőforrást is esznek. Milyen paraméterekkel rendelkezik az rpi? (Pl nem mindegy hogy egy 1GB-os rpi3 vagy egy 8GB ram-os rpi4)

2022. febr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1: 2GB RPI4.


"Privat repot": Van egy céges policy, hogy a forrás kód nem kerülhet ki. Ezt még valami idióta főnök találta ki kb. 20 éve és azóta ehhez ragaszkodik mindenki. Ezerszer kényelmesebb lenne minden, de nem. Mert ez a szabály. (értelmét senki nem látja, de megváltoztatni sem meri senki).

2022. febr. 21. 22:12
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

" Ezt még valami idióta főnök találta ki"


Nem volt az olyan idióta.

2022. febr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem lenne jobb desktop gépen fejleszteni?
2022. febr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4: A fejlesztés egy kisebb része desktopon történik, de a hardverrel összelövés az már csak az RPI-n tud menni, mert alapvetően különböző hardver elemekkel foglalkozunk, és itt főleg a hardver illesztés az ami a feladat.
2022. febr. 21. 22:30
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Értem én, így is kell ezt, de erre nem tudom, miért nem elég a gcc, make?
2022. febr. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6: Nekem elég, de most fel lett még véve 3 fiatal programozó. És nagyon akarnak valamit, amivel lehet csoport munkát, meg nem gcc-make mert az nekik magas, mint vakondnak a tyúklétra. És pl. egy 2 képernyőnyi fordítási hibaüzeneten nem képesek végig menni.
2022. febr. 21. 22:41
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
futtatsz egy ssh servert az RPI-n, sshfs-el felcsatolod a forráskönyvtárat a desktopodon. Így akármilyen IDE látni fogja az RPi-n lévö könyvtárakat. Az IDE-t meg beállítod, hogy crosscompile-oljon RPi-re és egy olyan könyvtárba rakja ki a buildelt cuccot ami szintén fel van csatolva.
2022. febr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

visual studio code nem jó? nem ide , de talán jobban érzik magukat a vimnél


[link]

[link]

2022. febr. 22. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nem volt az olyan idióta."


Elmesélnéd kérlek, hogy a gitlab és a github enterprise verziói milyen biztonsági kockázatot rejtenek?

Persze, lehet hostolni, de garantálom, hogy a cégek felénél nincs normálisan konfigurálva... tudom, mert én is voltam ilyen cég(ek)nél.

2022. febr. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!