Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási nyelvet...

Milyen programozási nyelvet érdemes gyereknek (10 éves) elkezdeni megtanulnia amivel sikereket érhet el pl. akár vmilyen hardver vezérlésével is?

Figyelt kérdés

Raspberry Pi, PIC stb.

Olyan lenne érdekes amihez létezik gyerekeknek szánt magyar nyelvű leírás (... és a BASIC-on felnőtt apuka tud benne segíteni :-)))



2015. nov. 21. 12:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
21%
Először szórakozzon a Logo-val, aztán jöhetnek a nagyobb falatok.
2015. nov. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Scratchhez vannak magyar nyelvű könyvek és lehet vele Raspberry PI-t programozni, sok leírás és játékos feladat van hozzá amikkel sikerélménye lehet a gyereknek.
2015. nov. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%
Én inkább valami értelmes nyelvvel kezdeném el, pl. C#, és mindig valami ablakos játék készítése lenne a cél, mert az érdekes lehet neki. Én úgy csinálnám, hogy összedobnék egy érdekes játékot és megkérdezném, hogy ő is szeretne-e tudni ilyet.
2015. nov. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%
Assembly :D
2015. nov. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 SimkoL ***** válasza:
9%
Egy tíz éves gyerek még szaladgáljon odakinn a jó levegőn a barátokkal. Hülye, kocka gyereket akarsz belőle nevelni ???? Egyáltalán hogy is juthat ilyen az eszedbe ???? A kérdés is felháborító.
2015. nov. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Oktatási szempontból nagyon lényeges a motiváció fenntartása. Ezért olyan nyelvvel érdemes kezdeni, ami sok sikerélményt nyúj már az első pillanatokban is.


Egy valamilyen Logo-implementáció, a Scratch, a Colobot, Lightbot, Lego Mindstorms/NXT kezdésnek jó.


Vannak online tananyagok is:

[link]

(alul állítsd át a nyelvet Magyarra)

2015. nov. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
SimkoL, szerintem meg a válaszod az ami felháborító. Azok a gyerekek akik szeretnek programozni hülye kocka gyerekek és rosszul lettek nevelve? Mégis hogy gondoltad ezt? Vagy az eszedbe se jutott hogy a gyereket érdekelheti a dolog és nem rá akarják erőltetni?
2015. nov. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 tabaki ***** válasza:
42%

Énszerintem viszont az eltérő vélemények lepontozása nem egészen illendő, beleértve még az assemblys kolléga gyenge poénját is. SimkoL sarkosan fogalmazott, de igazat adok neki. A kérdésben nem volt szó arról, hogy a gyerek különös érdeklődést vagy képességeket mutatna a programozás iránt. Az speciális eset, és akkor nyugodtan játszadozhatna mondjuk basic vagy pascal nyelvvel. Ha viszont egy átlagos képességű gyerekről van szó, akkor túl sok értelmét nem látom erőltetni a dolgot, egészségesebb, ha valami az életkorának jobban megfelelő, kézzelfoghatóbb tevékenységben éli ki magát, kivált, ha ez szociálisan jó irányba mozdítja. Aki tízévesen a grundon rúgja a bőrt a haverokkal, igenis, egy halom olyan tapasztalatra tesz szert a csapatjátékban, aminek később használ látja, ki tudja, akár programozóként is -- abba itt ne is menjünk bele, hogy tényleg az-e az egyetlen igaz út, mert, ha máshol nem, az iskolában biztosan kell majd programoznia.

A LOGO, a Scratch, Karel és egyebek igen jó szándékú kezdeményezések, de szvsz az algoritmikus gondolkozást az efféle mankóknál semmivel sem rosszabbul alapozzák meg a társasjátékok, a barkácsolás, vagy -- ha már mindenképpen bele kell keverni a számítógépet -- a gondolkodósabb stratégiai játékok. Meglehetősen rövidlátó és egysíkú megközelítés, hogy a programozásra való képességet okvetlenül programozással kell megszerezni. Később eljön a problémák elvontabb megfogalmazásának az ideje, de addig is szerencsésebb, ha valami általános, gyakorlatias és lényeglátó problémamegoldó képességre tesz szert, mintha időnek előtte egy programnyelvben szaladgálja körül a nagy semmit, a számára még űrben lebegő testetlen fejtörőket.

Mindettől függetlenül semmi sem zárja ki, hogy pont ez a gyerek örömét lelje abban, hogy a teknőccel csillagokat rajzoltasson, vagy a macsekkal körbesétáltassa a képernyőt. Ha viszont ráun, akkor sem kell kétségbe esni, hogy jajistenem, elmarad a kor kihívásaitól. Csináljon bármi értelmeset, az majd a programozásban is a haszára válik.

2015. nov. 22. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

10 évesen amellett hogy a grundon rúgtam a bőr a haverokkal volt bőven időm mással is foglalkozni esténként, mert belefért. Engem akkoriban jobban érdekelt a számítógépes játékoknál az hogy hogyan is működnek azok a számítógépes játékok, de sajnos nem a fater nem tudott segíteni és akkoriban nem volt elterjedt az internet sem (nem is tudtam hogy létezik). Erre Simko "hülye, kocka gyerek" megfogalmazása nem sarkos hanem sértés. Ha a gyereket érdekli a dolog egyértelmű hogy segíteni kell. Ha nem csak játszik 24/7 hanem van a gyereknek valami hobbija amivel foglakozhat napi 1-2 órát és fejlődhet, az egy pozitív dolog ami jó irányba tereli az életben. Sajnos a felnőttek 90%-nak nincs hobbija és úgy tengetik az életüket mint a robotok.


Ha nincs a gyereknek érdeklődési köre, attól még meg lehet próbálni adni neki egyet és ha tetszik neki hagyni had foglalkozzon vele, ha nem tetszik akkor nem kell erőltetni. Eszembe se jutott hogy valaki kötelezően megpróbálna egy 10 évesre programozást erőltetni. Ahhoz viszont látványos dolgokat kell mutatni amik gyorsan rávezetik a dolog lényegére. A programozás esetében Scratch egy ilyen nyelv. Igen komoly játékokat lehet összedobni vele és vezérelni is lehet vele pl. az RPi-t és a kiegészítőit. Én nem hiszem el hogy egy társasjáték jobban megtanít az algoritmikus gondolkodásra mint egy erre specializálódott, eszköz (ami gyerek szemből játék), bár lehet hogy nincs igazam.


Ha a gyereket viszont tényleg érdekli és saját akaratából önállóan szeretné csinálni, akkor meg kell adni neki az eszközöket, a segítséget és hagyni hogy önállóan csinálja. Ebben az esetben dobni kell az ilyen Scratch szerű játékos dolgokat és egy Python (szintén lehet vele RPi-t programozni) épp ugyan úgy megfelel. Nem véletlenül van annyi ~12 éves aki önállóan próbálkozik és tesz fel annyi kérdést ezen az oldalon.

2015. nov. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én simán azt mondanám a srácnak, hogy C vagy Pascal, ugyanis én is ezeket tanultam 11-12 évesen.
2015. nov. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!