Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Fejlesztő önéletrajz segítség?

Fejlesztő önéletrajz segítség?

Figyelt kérdés

Önéletrajz írásával kapcsolatban lenne néhány kérdésem.


Olyan esetben, ahol az elvárásoknál meg van adva egy elvárt ismeret, van értelme helyette más, valamilyen szinten kapcsolódó ismeretet megadni? Gondolok itt pl. olyanra, hogy az elvárások közt mondjuk Angular szerepel, de nekem React ismeret van helyette? (Ami ugyan más, mégis túlzásnak gondolnám azt mondani, hogy nem lehet jelentősége). Amennyiben igen, ennek van esélye túljutni a szoftveres kulcsszó általi előszűrőn, vagy várhatóan konkrétan csak azokra nézik, ami a leírásban is meg van adva?


Illetve az önéletrajzban lehet-e (szokás-e) a soft skillek megadása (és ha igen, milyen formában érdemes), vagy ez inkább a motivációs levél tartalma kellene legyen?


Ahol pedig nem kérnek motivációs levelet a jelentkezéshez, attól függetlenül lehetséges küldeni, vagy akkor nem sok értelme van, mert úgysem nézik meg?



2022. márc. 25. 16:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%

Miért lennél hülye, ha leírod? Én Oracle-nél vagyok pl. Most mi történt, hogy leírtam?

De oké, akkor legalább mondasz 1-2 céget, ahol valós tapasztalatot követelnek és nem vesznek fel minden hülyét?

2022. márc. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

11 te azt csinálsz amit akarsz. Nem vagyok tőled olyan messze amúgy..


kisebb cégeknél szokott divat lenni a próbamunka. Ott több pénzt is szoktak kínálni. Multihoz könnyű bejutni, de a fizu se valami jó (úgy értem a kisebb cégekhez képest)

2022. márc. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%
Mondasz 1-2 ilyen kisebb céget akkor?
2022. márc. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
13 bármelyik kisebb, 5-50 fős fejlesztőbrigáddal rendelkező céget néznék meg a helyedben.
2022. márc. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Néztem ilyeneket, de azok meg sem tudták közelíteni a mostani a kompenzációmat (vagy bármelyik másik jól fizető multi kompenzációit, mint mondjuk Revolut, Nvidia vagy HBO) ezért kérem, hogy mondj 1-2 konkrétumot.

Ha nem akarod ide leírni, akkor jöhet privátban is.

2022. márc. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
15 nem értem miért dobálózol a multikkal, amikor ott csak abban az esetben kapsz magas fizetést, ha ugrálsz közöttük. Ez rizikós is lehet (mi nem az), de egy multinál akár 4-5 évet lehúzni annyit jelent, mint a saját zsebedből pénzt kihúzni. Míg egy kisebb cégnél, ha odamész a főnökhöz, és megmondod neki, hogy akkor ennyivel és ennyivel kérsz többet, akár jövő hónaptól, szemrebennés nélkül rábólint (ez tapasztalat). Multinál szinte könyörögni kell olyan dolgokért, amik elvárhatóak, és rákényszerítenek a vándorlásra. Ez az én tapasztalatom
2022. márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem dobálózok semmivel, te írtad a következőt:

"Multihoz könnyű bejutni, de a fizu se valami jó (úgy értem a kisebb cégekhez képest)"


Erre reflektálva kérem továbbra is, hogy mondj 1-2 ilyen kisebb céget, privátban akár. Kiváncsi vagyok rájuk, de én még nem találkoztam ilyennel.

2022. márc. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
17 nem tudom feltűnt-e, de eddig sem írtam, és ezután sem fogok cégneveket írni azok után, hogy ilyen nyersen beszéltem erről a témáról. Sem itt, sem neked privátban.
2022. márc. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Oké :)
2022. márc. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Kicsit ennek olyan szaga volt, hogy "na írjál cégneveket, mert nem hiszek neked, bizonyítsd már be, hogy xy"


Kicsit felhúztál ezzel. 4 munkahelyem volt eddig, és majdnem minden cég ég és föld volt. A multik viszont kb ugyan úgy működtek.

2022. márc. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!