Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A python és a lua hasonló?

A python és a lua hasonló?

Figyelt kérdés

Pythont szeretném elkezdeni tanulni, viszont szeretnék majd áttérni a luara is. Hasonló a két nyelv? Könnyebb lesz az átmentem, mint ha C-t kezdeném el tanulni?

Köszi a válaszokat.



2022. ápr. 28. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

Szerencsére nem hasonlítanak, és a Lua nagyságrendekkel jobban meg lett tervezve. Megváltás lesz a Python után.

(Jöhet a lepontozás, amiért kritizálni mertem az aktuális divatnyelvet.)

2022. ápr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én minden válaszra pozitív pontot adok ha normális, ez az volt, köszi a választ.
2022. ápr. 28. 13:23
 3/7 anonim ***** válasza:

A Lua-t nem ismerem, de lehet elég lett volna pár dologra nekem is, viszont ilyenkor összehasonlításokat érdemes nézegetni pl:

[link]


A Python-al igazából ismerkedem egy ideje már, pár kisebb dolgot csináltam, adatbázis olvasás, konvertálás, netre felöltés stb, működik. ( php-t és objektum orientált nyelvet is tanultam régebben)


De aki nem obejtumorientált irányból jön, annak , lehet annak a lua jobb választás lehet.

2022. ápr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
+ a python-al sok dologban találkoztam már, pl most a libreoffice makrózást nézem, mert adatbázisból beszúrást lehet meg tudom oldani stb.
2022. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Annyi a hasonlóság köztük, hogy mindkettő scriptnyelv. A Lua talán könnyebb, a Python viszont sokrétűbb, több helyen lehet használni, több library érhető el hozzá.
2022. ápr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kettő közül Lua-t nem ismerem, a másikba több éves tapasztalatom van, így érdemben összehasonlítani nem tudom, de reagálok a kérdező véleményére :


"Én minden válaszra pozitív pontot adok ha normális, ez az volt,

köszi a választ."


Nekem nem ez az értékrendem, ha valaki csak ennyit ír konkrétumok nélkül, még példát se ír rá hogy ez miben nyilvánul meg akkor az számomra csak egy érzelmektől vezérelt szubjetív vélemény vagy ,ha mégsem akkoris a részletek kihagyásával írt vélemény, pont az hiányzik belőle ami hasznossá tenné.

2022. ápr. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#1 Nem véletlenül divatnyelv. Egyszerű és univerzális, rohadt jó benne programozni, persze hogy sokan szeretik.
2022. ápr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!