Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Játékkészítési kérdések,...

Játékkészítési kérdések, hogyan kell egy lövöldözős játékot csinálni, illetve melyik játékmotorral?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Gondoltam tervezek egy lövöldözős játákot ami hasonló mint a cod (grafikában lenne illetve játékmenetben csak a hasonló, sztoriban és ilyesmiben nem, illetve 10 éves cod grafikát tervezek majd a játékba), viszont egy történelmi eseményet szeretnék ábrázolni a játékban.


Mivel nincs sok tapasztalatom (konkrétan semmi), ezért szeretnék egy próba projektet létrehozni, hogy a mechanikát illetve az egyéb funkciókat kitanuljam.


Hogyan kezdjem?


Melyik programozási nyelvet kezdjek el tanulni, illetve melyik játékmotort válasszam amiben azt a próba projektet tudom megcsinálni rosszabb vizuális grafikával, illetve amiben később tudok egy jobb grafikával rendelkező videójátékot készíteni? (Unity vagy unreal, C++ vagy C#?)


A youtube videókkal az a baj, hogy miután megnéztem egyet, elmegy a kedvem az egésztől, van-e az interneten publikus projekt, ami hasonló FPS játék, hogy tudjam azt elemezni? (Természetesen tudom, nem így fogok tanulni, csupán elemezni tudnám)


Valakinek van valami tapasztalata amikor elkezdte a játékprogramozást? Hogy vette magát rá illetve hogy kezdett bele? Mennyi idő ezt kitanulni, illetve hogy készen tudjak belevágni a programozásba?

Nehéz a játékokat dizájnolni? Használjak belevágás előtt blendert?


Igen, első dolog mindig a játék megtervezése papíron, vagy akármilyen formában, sztori megírása, dizájn tervezése stb, ezt tudom :D


Ezek lennének a kérdéseim mielőtt belekezdenék akárminek. Remélem látjátok majd ezt a kérdést és sok válasz fog jönni rá, további szép napot mindenkinek!



2022. ápr. 28. 21:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem pontoztam senkit, így őt sem, de így visszaolvasva, elég rendesen eltúlozta a dolgokat.

Szó nincs szinészekről, motor fejlesztéséről, motion capture-ről meg végképp. A COD-ban szerinted ki volt motion capture-ölve? Szinkronizálni, ugyan kit kéne?

2022. ápr. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
41%
11 húha... azt hiszem vannak hiányosságok bőven nálad is :/
2022. ápr. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Már leírtam egyszer, hogy nem akarok még nagy projektbe belevágni, csupán elmondtam a céljaimat, amit NEM MOST FOGOK MEGVALÓSÍTANI. Csak azt kértem, hogy honnan meríthetek ötleteket illetve hogyan tudnék egy kis béna lövöldözős játékot csinálni, olyan textúrával mint a krunker.


Előbb olvassátok már el kérlek a kérdést :)

2022. ápr. 29. 17:06
 14/21 anonim ***** válasza:

Tele van az internet mindenféle tutorialal. Unreal enginehez, Unity-hez egyaránt.


Nem értem milyen választ várnak az emberek egy ilyen kérdésre.


Melyiket tanuljad? Teljesen mindegy. Úgyanúgy belehet csavarni egy csavart Bosch vagy CMI csavarózóval is csak az eszköz más.


Hogy kell ilyet csinálni? Erre meg lehetetlen röviden válaszolni. A Unity nagyon kezdő tutoriálja is legalább 3-4 óra videóanyag és csak egy golyót mozgatnak benne egy arénában.

2022. ápr. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Bohóc.
2022. ápr. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
#15, legalább én tudok fogalmazni, és nem azt mondom a másikra, hogy "bohóc"
2022. ápr. 29. 20:15
 17/21 anonim ***** válasza:

Kérdező ne foglalkozz a #15-össel, egy gyökér troll aki szándékosan provokálja a népet, gondolom a programozás kategóriában is ez a gyökér nyomatja a faxságait.


Kérdező én 14 évesen játékszerver miatt kezdtem programozással foglalkozni, ma már programozóként dolgozom és játékfejlesztés a hobbim amiből volt is egy kis mellékesem. A gyökerekkel nem éri meg foglalkozni. Viszont, ha 1 videó eltudja venni a kedvedet, akkor lehet csak időpazarlás olyan téren, hogy végül nem sokat fogsz elérni, persze tapasztalatnak nem rossz.

2022. ápr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Igazából én azokat a tutorialokat szeretem, amiket a neten találok ezért hamarosan keresni fogok egyet.


Sajnos rosszul fogalmaztam meg a kérdésemet, vagy a nép rosszul értelmezte, hogy én most egy nagy játékot szeretnék alkotni minden szinkronnal, pedig ez nincs így. Én egy olyat szerettem volna kérdezni, hogy most egy szimpla lövöldözős játékot hogyan tudnék megcsinálni.


Hálásan köszönöm a válaszodat, végre egy értelmes komment.


Nem baj ha később keresni foglak, #17?

2022. ápr. 29. 20:22
 19/21 anonim ***** válasza:
10%
Bohócok gyülekezete.
2022. ápr. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Csak ezt bírod mondani :"D
2022. ápr. 29. 22:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!