Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire érdemes az android...

Mennyire érdemes az android programozásba belemélyedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mennyire keresettek az android programozók? Illetve mennyire könnyű vele elhelyezkedni. Van még rá keresett vagy inkább ez már a múlt?



2022. máj. 11. 13:10
1 2
 11/17 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
#10-el értek egyet. Egyébként nekem szépen megy egy stock CRUD alkalmazás vékonykliense Studio-ban pedig nincs erőművem.
2022. máj. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#10


Egyetemeken szar gépek vannak, ez nem újdonság. Nálunk is azok vannak, 10 éves Dellek, amikor már újonnan is csak a belépőszint tetejét karcolgatták. Lefőzök egy kávét a kotyogósban, és meg is iszom, mire bebootolnak...


Nem is az a kérdés, hogy min fut el a Studio. Az én kis X240-es laptopomon is elfut, i5 4300U procival és 8 GB RAM-mal. De abban köszönet nincs.


Ugyanezen a gépen írtam Linux alá grafikus jelzőkezelőt, meg Windows alá Visual Studióval kisebb-nagyobb segédprogramokat. Mondanom sem kell, hogy nagyságrendekkel kisebb erőforráshasználat mellett sokkal nagyobb teljesítménnyel futnak.

2022. máj. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de ha egy cégnél programozóként dolgozol, az irodában biztosítják a munkához szükséges eszközöket. Még gyakornokoknak is, sokszor laptopot is.


Ha meg otthon szeretnél vele foglalkozni, akkor meg azt tudom mondani, hogy programozóként rengeteget keresel és szimplán szakmai fejlődés szempontjából illik egy erős gép, hogy könnyebben menjen bármilyen feladat elvégzése, hacsak másodperceket vagy kisebb fejfájásokat oldasz meg vele.


Szóval ez nem egy igazi probléma.

2022. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha kifejezetten a mobil fejlesztés érdekel akkor inkább valami cross platform megoldást javasolnék.


Pl. Flutter, React Native, Ionic


Manapság sokkal kifizetődőbb több platformra fejleszteni 1 kódbázisból, nem pedig külön csapatot fogadni Androidra és iOSre.

2022. máj. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

#12 egyébként nálunk az Egyetemen bitang gépek vannak, nem okoz nekik problémát egyik IDE sem.


Nekem a második generációs i7-es laptopomon mondom, simán megy. Mondjuk Arch-ot használok, az nem tudom számít-e.

2022. máj. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15


El nem tudom képzelni, hogy lehet laptopon Studiózni. Annak a programnak minimum kell egy böszme nagy monitor, vagy egy többmonitoros setup, különben a fejlesztési idő fele azzal megye el, hogy az ablakokat nyitogatod meg csukogatod.

Én kétmonitoros felállással csinálom, bal oldalin van a fájllista, a resource manager és a kód, jobb oldalra pedig át szoktam húzni a layout xml-t, split viewben szépen elfér egymás mellett a kód meg a design.

2022. máj. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

#16

billentyűzet + egér és egy 21:9-es monitor van hozzá :D

2022. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!