Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ehhez mivel lenne érdemes...

Ehhez mivel lenne érdemes hozzákezdeni?

Figyelt kérdés

Szeretnék készíteni egy saját programot, ami egy egyfajta beszélgető bot lenne, viszont nem lenne különösebb algoritmusa, hanem magától tanulna a felhasználótól. Valami olyasmit kell elképzelni, mint a “Hibás Ron” című filmben, csak ez nem egy robot lenne, hanem egy program windowson.


Tehát ha egy ilyet szeretnék készíteni, akkor melyik programozási nyelvvel lenne érdemes hozzákezdeni? Illetve melyik programmal? Visual Studioval, vagy valami mással?



2022. ápr. 8. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Ne vedd sértésnek, tényleg nem bunkózni akarok, de a kérdésedből - pontosabban a programnyelvi részéből - nekem az jőn le, hogy még a programozói pályafutásodnak nagyon az elején vagy.

Ugyanis: a programozási nyelv csak egy eszköz az algoritmusod megvalósítására. Az algoritmus a lényeg. Ha az megvan, akkor majdhogynem mindegy, hogy milyen programozási nyelven írod meg. Sőt, az ismertebb nyelvek mindegyike Neumann-elvű, tehát még kevesebb köztük a különbség. Az pedig, hogy a megírásához milyen IDE-t használsz, gyakorlatilag csak kényelmi szempont.

Persze, minden nyelvnek vannak erősségei és gyengéi bizonyos területeken (mondjuk oprendszer-kernelt nem állnák neki JavaScriptben írni, és dinamikus weboldalt sem célszerű Assemblyben), de pár extrém példát leszámítva lényegesebb, hogy olyan nyelvet és fejlesztőeszközt válassz, ami számodra kényelmes.

Amire pedig neked szükséged lesz, az a neurális háló. (Kivéve persze, ha valami nagy újító vagy, és sikerül egy teljesen új, minden eddiginé hatékonyabb megoldást találnod, amivel forradalmasítod az MI-kutatást. ;-) ) Nerális hálókat bármelyik programozási nyelven előállíthatsz. Én amikor ezeket vizsgáltam, Perlben dolgoztam. Hogy miért? Mert az egyik kedvenc programozási nyelvem, Szubjektív érv. Ugyanúgy dolgozhattam volna Pascalban (amit egyébként szintén szeretek), C++-ban, Pythonban, C#-ban, Go-ban, és még hosszasan sorolhatnám. De láttam már neurális hálót Commodore 644-re, BASIC-ben megírva. Igaz, hogy a gyenge vas miatt mindössze anyit tudodd, hogy 95% bizonyossággal képes volt számjegyeket felismerni, de működött.

Viszont arra készülj fel, hogy nem biztos, hogy sikeres lesz a terved. Egy ilyen programot megírni még egy neutális háló birtokában sem piskóta. Gyakorolni persze jó, nekem is voltak kezdőként olyan próbálkozásaim, amiket utólag már túl naiv elképzelésnek gondolok, de hát így tanul az ember. ;)

2022. ápr. 9. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Ehhez elég fölösleges.
2022. ápr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én pythont használnék, mert azt tanultam, és vannak moduljai MI-hez, azonban ez igaz a legtöbb programozási nyelvre. Az Amazon, a Google, a Microsoft is ad szolgáltatásként eszközöket MI-hez. Szerintem ezeket nézd végig, az általuk javasolt eszközöket használd.
2022. ápr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

csinálhatsz discord botot is ha csak chatelni akarsz egyik előnye , hogy youtubon is vannak videók, de azok nem mesterséges intelligencia inkább válaszok egy listából. Amúgy van egy app Ai replica a neve az már elég ügyes

bár én csak videókat néztem róla nem töltöttem le de kbé szerintem valami hasonlót szeretnél.Most a másik dolog neked ez mennyit érne meg mert azért nem egyszerű egy mesterséges intelligenciát csak úgy semmiből leprogramozni gondolj bele pl még az Alexa,Siri ,Cortana sem egy lángelmék és mekkora cégek állnak mögöttük.

2022. ápr. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Programozási nyelvnek a c#-ot ajánlom, mert azt könnyű megtanulni. Amit még könnyű lehet megtanulni, az a Java (Nem Java script!), és a Visual basic programozási nyelvek.

Ha a továbbiakban már nem csak Windowson akarod a megírt programod futtatni, akkor Python programozási nyelvvel még könnyebb lesz a dolgod.


A Visual Studio az nagyon jó program lesz hozzá.

2022. júl. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!