Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet BIOS-ban leformázni...

Hogy lehet BIOS-ban leformázni egy vincsesztert? Tovább alul!

Figyelt kérdés
Van egy fölösleges vincseszterem, amit nem használok. Van rá telepítve windows, de az orosz,(szóvan fölösleges). Ezt a vincsesztert le szeretném formázni BIOS-ban, de nem tudom, hogy hogyan kell. Segítséget kérnék!
2010. szept. 18. 06:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Biosban formázni? Sztem közvetlenül nem tud onnan.

Miután beraktad a gépbe mint második vinyó, elindítod a Windowst; .. sajátgép/ aztán kérdéses meghajtóra ->jobb klikk egérrel/ és formázás.

2010. szept. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Biosban formázás régen volt csak.

Ha win-t használsz keress rá a help-ben a lemezkezelésre, nyisd meg amit mutat, töröld a partíciót a lemezről, hozz létre újat, formázd. Így minden törlődni fog róla, az is amit a formázás nem töröl.

2010. szept. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
BIOS-ban sehogy.Ha nem win alatt akarod akkor vagy DOS-ban parancsokkal,vagy egy live linuxal vagy pl Hirens boot CD-t használsz,esetleg még lehet low level format is.Mindegyik gyártónak van ilyen progija,azt letöltöd kiirod flopyra vagy és azzal bootolsz
2010. szept. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Megint én! Az elözö irója.

Ha van otthon pl XP telepitőd akkor azzal is megteheted!

Lehuzod a másik winchestert,csak ezt a vinyót kötöd be és elinditod a telepítést.Amikor elérsz odáig hogy kiválasztottad a meghajtót és kész lett a formázással akkor ujraindul a gép,akkor az ujraindulás után egyszerüen hosszan nyomvatartod a power gombot és kikapcsol a gép.Ezután kiveszed a vinyót,visszakötöd a régit és ennyi :) Ez egy kicsit brutális megoldás,de ha nincsen semmilyen progid ilyenre akkor ez a leggyorsabb.

2010. szept. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 dag ***** válasza:
rakd be az Xp-t és válazd a telepítés helyett a Particion magic-t!!! Ot meg lehet! _Vagy saját géppől!
2010. szept. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja hogyne! Egyszerre két vinyó két oprendszerrel boot managger nélkül :D

Na azzal jár a legroszabbul szerintem.Amire elindítja azt a wint amit akar megöszül :D

Ha ezt meg tudná csinálni akkor nem irna ide hogy hogyan formázza le

2010. szept. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én azt szeretném elérni, hogy a másodlagos vincseszteren ne legyen operációs rendszer. Ezt hogy érhetem el?
2010. szept. 19. 13:27
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja és ha be rakom a gépbe mind a két vinyót, csak az elsődlegest ismeri fel. Az az a másikat nem is jelzi ki (nem észleli).
2010. szept. 19. 13:29
 9/9 ejbenjaro ***** válasza:
A másodlagos merevlemezt mielőtt a gépbe rakod megfelelően jumpereld (pl Slave-re, vagy Cable Select-re), aztán szereld a gépbe, kösd össze az alaplappal és a táppal, majd a BIOSban be kell állítani, hogy van egy új lemezed is ha automatikusan nem ismerné fel. Ezek után feltehetően az elsődleges merevlemezről induló operációs rendszer alatt is elérhető lesz az új merevlemez, meg annak minden partíciója. Innen már könnyű a dolgod, az oprendszer (windows) alatt a lemezkezelő segítségével törölheted a másodlagos merevlemez partícióit, majd újakat hoszhatsz rajta létre és formázhatod.
2010. szept. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!